english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Portale Infolinii

Solidarność narodów

2010-04-13 16:44

Tegoroczny temat SOLIDARNOŚĆ NARODÓW nawiązuje do 30. rocznicy SIERPNIA '80 i powstania NSZZ SOLIDARNOŚĆ. Wydaje się, że przypominanie dzieciom i młodzieży o tych historycznych rocznicach ma głęboki sens i powinno być stale obecne w działaniach edukacyjnych.Naszym celem nie jest jednak tylko wspominanie heroicznych postaw polskiego społeczeństwa. Chcielibyśmy uzmysłowić młodym Polakom, że postulat solidarnego działania jest aktualny także dzisiaj i to w bardzo wielu wymiarach.

Misja została spełniona

2010-04-12 13:55

Wielkie wydarzenia historyczne naznaczają życie niektórych ludzi bardziej niż innych. I pełne są dziejowych paradoksów. Z pewnością tak można powiedzieć o życiu Ryszarda Kaczorowskiego. Bo czyż nie historycznym paradoksem jest to, że wszedł do historii przez przypadek, a raczej zrządzenie losu, jakim była nagła śmierć jego poprzednika? Czyż nie jest też paradoksem to, że wyrokiem NKWD miał zginąć na terenie Rosji i zginął właśnie tam, siedemdziesiąt lat później?

Lech i Maria Kaczńscy
Bilans informacji z dnia, w którym Polska straciła Prezydenta...

2010-04-11 01:18

Żałoba narodowa oficjalnie trwać będzie tydzień, jednak na zawsze tragedia ta zapisze się w kartach Polskiej historii. Prezydent RP wraz z małżonką, posłowie, senatorowie, generałowie, biskupi i inni wysocy rangą przedstawiciele państwa, łącznie 96 osób wraz z załogą Tu-154 zginęło dziś rano, 10 kwietnia 2010 roku w drodze na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. "Wydaje się, że po wypadku porannym już nic nie bedzie tak samo" - powiedział Grzegorz Miecugow, podczas jednego z programów specjalnie poświęconych wydarzeniom w Smoleńsku.

Polska pogrążona w żałobie!

2010-04-11 01:13

Cały świat pogrążony w żalu z Polską. Rano, gdy Prezydent Lech Kaczyński wraz z delegacją leciał do Katynia na obchodzy 70. rocznicy zbrodni Katyńskiej, samolot rozbił się.  O 8:56 zgineli wszyscy pasażerowie, w tym najwyższe osobistości Rządu Polskiego. Cała Polska pogrążona jest w bólu… W samolocie było 96 osób – 88 członków delegacji do Katynia i 8 osób załogi. Wszyscy zginęli. Bronisław Komorowski ogłosił tygodniową żałobę narodową, będzie pełnił także funkcję głowy Państwa, do najbliższych wyborów. A te informacje przygotował dla Państwa Tomasz Słodki.  

Katastrofa samolotu z prezydentem na pokładzie

2010-04-10 14:44

O 6:50 z Warszawy wystartował samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie. Jak informuje rzecznik MSZ Piotr Paszkowski, samolot rozbił się niedaleko lotniska wojskowego w Smoleńsku. Maszyna jest "w znacznym stopniu zniszczona". Na lotnisku trwa akcja ratunkowa. MSZ poinformował, że na pokładzie było 88 a nie 132 osoby. Nikt z pasażerów prezydenckiego samolotu,  nie przeżył katastrofy, do której doszło, gdy maszyna podchodziła do lądowania - poinformował gubernator obwodu smoleńskiego

Przyszyli mu dłonie odrąbane maczetą

2010-03-28 13:45

Jeszcze wczoraj informacja brzmiała dramatycznie. Ochroniarz odrąbał klientowi nocnego klubu dłoń i omal nie obciął drugiej. Dzisiaj ofiara ataku jest już po operacji. Lekarze z trzebnickiego szpitala przez dziewięć godzin operowali okaleczonego chłopaka. Udało się. Obie dłonie zostały przyszyte.

Przez emigrację najwięcej traci wschodnia Polska

2010-03-26 13:12

Za pracą wyjeżdżają najczęściej młode i dynamiczne osoby. Zmniejsza to wprawdzie wskaźnik bezrobocia w regionach Polski, które emigranci opuszczają, ale w dłuższej perspektywie oznacza to straty dla gospodarki – pisze „Gazeta Prawna”.

Daily Telegraph: Niemcy szukają pracy w Polsce

2010-03-23 15:03

W brytyjskim dzienniku „Daily Telegraph” ukazał się pochwalny artykuł o polskiej gospodarce. Gazeta informuje, że Polska, który jako jedyna w Europie oparł się recesji, przyciąga teraz... niemieckich gastarbajterów.

Rząd wraca do cenzury internetu

2010-03-15 12:27

Kilka tygodni temu premier Donald Tusk zapewniał internautów, że nie będzie cenzurowania internetu, dziś rząd po cichu wraca do tego pomysłu. Wiceminister finansów Jacek Kapica chce regulacji prawnych, które pozwolą podległym mu służbom blokować witryny internetowe.

Zakazali palenia, ale nie wszędzie

2010-03-05 15:00

Palacze mogą odetchnąć z ulgą i dalej spokojnie oddawać się nałogowi. Zakaz palenia w miejscach publicznych, przegłosowany wczoraj przez Sejm, nie dotyczy pubów, restauracji i wielu innych miejsc. Do tego PO i Lewica chcą już zmieniać i łagodzić ustawę - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna".

Polonica w Metrze: Koń zawinił, furmana posadzili

2010-02-24 15:47

62-letni Leszek Stepień trafił dziś na czołówki londyńskiej prasy „pociągowej”. Pociągowa jest też zarówno historia, która poruszyła Brytyjczyków, jak i drugi jej bohater – koń.

Kongo i Nigeria hojniejsze od Polski

2010-02-20 02:37

Jako jedno z nielicznych państw na świecie nasz kraj nie przekazał ani grosza na doraźny fundusz pomocowy, o jaki zaapelował ONZ. Wsparcie udzieliły natomiast o wiele biedniejsze od nas państwa, jak Kongo, Senegal, Botswana czy Nigeria.

Zmarł Jerzy Turek. Miał 76 lat

2010-02-18 15:01

Był jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów. Wszyscy pamiętali go głównie jako śpiewającego do szafy trenera Wacława Jarząbka z "Misia" Stanisława Barei. Od wielu lat wcielał się w postać listonosza w serialu "Złotopolscy". W Warszawie zmarł wybitny polski aktor Jerzy Turek. Miał 76 lat.

Lepper i Łyżwiński skazani. Wyroki więzienia bez zawieszenia

2010-02-11 23:47

Sąd wydał wyroki w sprawie seksafery w Samoobronie. Andrzej Lepper został skazany na 2 lata i 3 miesiące, natomiast Stanisław Łyżwiński otrzymał wyrok w wysokości 5 lat. Wyroki są bez zawieszenia.

Komisja hazardowa o Kaziku i wódce.

2010-02-11 01:07

"Miałem swój prywatny interes. Mój brat planował na wiosnę wesele" - tak Zbigniew Derdziuk tłumaczył, dlaczego nie podzielił się kartkami na wódkę z Kazikiem Staszewskim. Części zeznań byłego szefa komitetu stałego Rady Ministrów przed hazardową komisją śledczą towarzyszyły opary absurdu.

Palikot zalegalizuje produkcję bimbru.

2010-02-08 10:45

Dzięki komisji Przyjazne Państwo będzie można legalnie produkować bimber. Szef komisji Janusz Palikot chce bowiem zmienić kilka ustaw. Jeśli Sejm poprze te rozwiązania, to wystarczy zgłosić się do Sanepidu i skarbówki i już będzie można pędzić alkohol na własne potrzeby.

Centralne Biuro Anty...

2010-01-29 12:23

Służby specjalne  mają to do siebie, że okrywa je aura tajemniczości. Wszyscy wiedzą, że takie istnieją i funkcjonują mało kto jednak jest w stanie pochwalić się rzetelną wiedzą na ich temat. Gdy 9 czerwca 2006 roku weszła w życie ustawa o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym z nadzieją mówiono i pisano o nowej służbie której tworzenie powierzono Mariuszowi Kamińskiemu.

Szejnfeld i Szałamacha zeznają przed komisją

2010-01-29 12:19

W dniu dzisiejszym świadkami, którzy staną przed komisją badająca tzw. aferę hazardową będą: Adam Szejnfeld – były wiceminister gospodarki w rządzie PO–PSL oraz Paweł Szałamacha – wiceminister skarbu w czasie rządów PiS.

Sondaż: wydarzenie 2009 roku

2010-01-04 01:50

Zdaniem Polaków, katastrofa w kopalni Wujek-Śląsk jest Wydarzeniem Roku 2009 - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego na zlecenie Radia ZET. Na drugim miejscu znalazł się wybór Jerzego Buzka na Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego (31% wskazań)

NATO doceniło Polskę!

2009-12-21 15:55

Polak został członkiem elitarnego gremium sił NATO. Były wiceminister obrony narodowej Andrzej Karkoszka został szefem tzw. rady doradczej przy dowództwie wojsk specjalnych NATO.

Zaloguj
Subskrypcja
Pogoda
Waluty
Radio
Czat