english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Portale Infolinii

Czy wy nas uważacie za idiotów - odrobina wspomnień

2010-06-11 22:44

Panie Marszałku, Jaśnie Wielmożny Hrabio Komorowski mam do Pana pytanie, w zasadzie powinienem je zadać szefowi pańskiej partii, ale że jest Pan, z racji zajmowanego stanowiska w Państwie, w zasadzie wyżej w hierarchii od Premiera, więc zadam je Panu.           

Wybraliśmy ich by nam służyli a oni ...

2010-06-06 09:11

Dawno minęły te czasy, gdy zadaniem państwa i urzędników państwowych była służba społeczeństwu i narodowi. Co prawda, teoretycznie nadal te zasady obowiązują, ale - no właśnie to, „ale”... Dzisiaj obserwujemy tylko jedną i to podstawową zasadę, jaka obowiązuje wśród „polityków”, którzy dorwali się do koryta – przejąć jak najwięcej i jak najwięcej garnąć ku sobie. Ich nie interesuje naród, społeczeństwo, Ojczyzna. My wyborcy jesteśmy szarą obojętna dla nich masą, którą tak naprawdę nie warto się przejmować, a jak już to bałamucić, ogłupiać i robić wszystko byśmy nie zauważali ichnich, prawdziwych działań jedynie parawany, które ustawiają by ukryć i zakamuflować prawdę o sobie i swoim kombinatorstwie.          

Rubieżewicze - Białoruś: Nikt nas Polaków tu nie prześladuje...

2010-06-02 20:55

Na początku maja 2010 roku postanowiłem odwiedzić moich dawnych przyjaciół, niegdyś współpracowników powstającego Związku Polaków w Białorusi. Tym razem bardzo zapragnąłem się spotkać z tymi starszymi, którzy są już dzisiaj na emeryturze, jednak, jak się okazało, jeszcze czynnymi Polakami i aktywnymi społecznie. Poprosiłem dawnego mojego przyjaciela i współpracownika, dzisiaj prezesa oddziału obwodowego ZPB w Mińsku p. Mieczysława Łysego /którego niedawno władze polskie ogłosiły niebezpiecznym dla państwa polskiego i nie wpuściły do Polski/, aby umożliwił mi spotkanie z p.Jadwigą Kolendą. Ponieważ tak p.Mieczysław, jak i p.Jadwiga mieszkają w Rubieżewiczach, co więcej po sąsiedzku,nie było z tym żadnego problemu.

Rysunek z Belgijskiej prasy wycofany

2010-04-16 01:16

Dzięki protestom do redakcji, gazety "Gazet van Antwerpen" oraz naczelnego Pascala Kerkhove, w związku z zamieszczoną skandaliczną karykaturą, godzącą w uczucia  Polaków po tragedii w Smoleńsku, rysunek został wycofany z internetu.

Skandaliczny rysunek w Belgijskiej prasie

2010-04-14 16:43

Na tle biało czerwonej flagi, leży rozbity orzeł symbol Polskiego Godła Narodowego, u góry widoczny napis "The Eagle Has Landed" czyli w wolnym tłumaczeniu "Orzeł wylądował".Taki obrazek zamieszczono w poniedziałkowym wydaniu Belgijskiej gazety "Gazet van Antwerpen".

Prezydent Lech Kaczyński - wspomnienie

2010-04-14 06:34

Jeśli miałbym napisać kilka słów o tragicznie zmarłym prezydencie to musiałbym zacząć od złożenia kondolencji jego najbliższej rodzinie i przyjaciołom. To był szok nie tylko dla mnie, gdy dowiedzieliśmy się o tym, co się stało. Sobotnia katastrofa jest niebywałą tragedią dla całego narodu polskiego. Nawet dla osób, dla których Lech Kaczyński nie był wzorem do naśladowania – takich jak ja.

Na -anty?

2010-04-04 13:01

Jestem od 3 lat w Wielkiej Brytanii. Przyjechalam tu z mysla o zarobienu grosza na "swoje", potem powrocie...ahh, nie wazne. Nie chodzi o mnie....   Sledze polskie strony internetowe. Czytam. To chyba ciekawosc i juz zwyczaj kazdego kto ma dostep do internetu, i chce sie dowiedziec roznych roznosci na temat zycia na swiecie. Sa to nie tylko artykuly, rowniez komentarze, fora, opinie. Zarowno moich "krewniakow" w Polsce jak i tych z Wysp. Z przerazaeniem i swego rodzaju ciekawoscia zagladam codziennie na O***.eu by przeczytac kolejny anty-polsko-emigracyjny artykul, wyciagajacy rzeczy ktore daja powod do zagorzalych dyskusji. Najciekawsze jednak, to nie sama zawartosc materialu, a rozmowy, dyskusje , klotnie dotyczace tematu, rozciagajace sie i zmieniajace wogole glowny pomysl artykulu. Celowa prowokacja? Nie wiem. Zobaczmy.

Jak przygoda to tylko w Warszawie.

2010-03-19 21:58

Zostałam zmuszona do wyjazdu do Polski. Sprawy osobiste, których tu poruszać nie będę, ale chciałam Wam opowiedzieć moje wrażenia z pobytu w Warszawie.

Waluty
Radio
Pogoda