Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Chcesz mieszkać w Szwecji? Ziemia za darmo.

2012-03-26 01:58:22

Gmina Nordmaling w północnej Szwecji na swojej stronie internetowej opublikowała mapy geodezyjne działek, które można otrzymać bezpłatnie.

Aż 100 działek może trafić na własność osób, które wykażą chęć ich zasiedlenia. Wystarczy tylko zadzwonić i zadeklarować, że w ciągu 5 lat na szwedzkiej ziemi postawi się dom. Gmina, którą zamieszkuje dziś około 7 tysięcy osób boryka się z problemem wyludniania z powodu bardzo uciążliwego klimatu. Szacuje się, iż w ciągu roku blisko 100 osób opuszcza Nordmaling.

Sune Hoeglander, odpowiedzialny za budownictwo w tych terenach zachęca: "Najważniejszy warunek to chęć osiedlenia się u nas. Oferta skierowana jest do wszystkich, również do osób z Polski". Jak informuję, chęć skorzystania z nietypowej oferty jak na razie zgłosiła tylko jedna osoba.

Oferta nie jest pierwszą tego typu „okazją” w Szwecji. Osada Tvaeraabaeck licząca około 100 mieszkańców, oferuje dla pierwszych trzech czteroosobowych rodzin chcących w niej zamieszkać, bezpłatne wyżywienie przez pierwsze pół roku oraz pomoc w sprzątaniu.


(elw)

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn