Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Tango 12 – piłka na Euro 2012 przed PKiN

2011-12-16 11:47:38

Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie można zobaczyć piłkę, którą będą grane mecze na Euro 2012. Tango 12  została wyprodukowana przez firmę Adidas.

2 grudnia dokonano jej oficjalnej prezentacji podczas gali losowania grup turniejowych Euro 2012. Piłka wzorowana jest na piłce o tej samej nazwie, przygotowanej na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 1978 roku w Argentynie. Nad nowym modelem pracowano dwa lata, a produkt testowało wielu piłkarzy.

Na powierzchni piłki znajduje się kolor czarny z ośmioma białymi kołami i miniaturowymi innymi wstawkami koloru niebieskiego czerwonego, żółtego oraz logami Adidasa , Euro12 i napisem TANGO 12 . Przeważa kolor biały, a podzielona jest na części czarnymi trójkątami, na których obwodzie umieszczone zostały barwy narodowe gospodarzy ME: Polski i Ukrainy. Posiada syntetyczną warstwę zewnętrzną z wyciętych elementów w kształcie sześciokąta.

Jak twierdzą producenci – Tango 12 będzie latać szybciej niż jej poprzedniczka -Jabulani.

 

Ewa Krzysiak

Creative Commons License
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 2.5 Polska

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn