Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Tesco,Asda i inni oszukują kupujących

2011-12-07 09:37:16

Cztery największe supermarkety wprowadzają klientów w błąd, sugerując oszczędności tam, gdzie ich praktycznie nie ma - wynika z badań organizacji Which? i BBC

Oskarżeni to wielka czwórka brytyjskiego handlu - Tesco, Asda, Sainsbury's i Morrisons, detaliści, którzy w tym samym czasie, kiedy zapewniają o obniżkach cen, odnotowują wzrost zysków.

Badanie przeprowadzone przez grupę zajmującą się prawami konsumentów Which? i BBC jasno pokazuje, jakie triki stosują sieci, by wprowadzić kupujących w błąd. W jednym z przykładów pokazano aż 17 produktów ze sklepowych półek. Sieci reklamowały produkty w większych opakowaniach, obiecując ich lepszą jakość. Napis sugerował, że kupienie dużego opakowania jest korzystniejsze cenowo od zakupu mniejszego. W rzeczywistości było odwrotnie. Na przykład Tesco sprzedawało 1,5 kg paczkę Vanish Oxi Action, reklamując produkt napisem "wysoka jakość" za 12 funtów. To o jedną trzecią więcej niż przy zakupie tego samego towaru w trzech opakowaniach po 500 gr.

Już w grudniu ubiegłego roku brytyjski urząd antymonopolowy ostrzegał Tesco, Asdę, Sainsbury's i Morrisonsa przed stosowaniem praktyk wprowadzających kupujących w błąd, przypomina "Daily Mail". Zdaniem ekspertów nie są to jednorazowe wypadki, ale powszechnie stosowane strategie, za które każdą z sieci można by postawić przed sądem. Każdy z czterech oskarżonych detalistów zaprzecza, by w jakikolwiek sposób oszukiwał konsumentów, zapewniając przy tym, że ciężko pracuje na utrzymanie niskich cen.

Źrodło:http://wyborcza.biz/

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn