Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Brytyjski wywiad rekrutuje w internecie

2011-12-03 20:48:00

 

Wywiad elektroniczny GCHQ poszukuje młodych i zdolnych, chętnych do pracy w służbie Jej Królewskiej Mości. Można zacząć od rozwiązania łamigłówki w internecie.

Pierwsze zadanie specjalne czeka na potencjalnych kandydatów na stronie internetowej canyoucrackit, która została spopularyzowana przez kilku użytkowników serwisów Facebook i Twitter. Na początek trzeba odczytać hasło ukryte w liczącej 160 znaków kombinacji cyfr i liter zgrupowanych w 16 kolumnach. Potem, jak spekulują media, można trafić na szybką ścieżkę rekrutacji.

Brytyjskie służby, którym przybyło pracy z powodu licznych w ostatnim czasie ataków na rządowe serwery (ma ich być ok. 600 dziennie), są zmuszone szukać adeptów coraz bardziej niekonwencjonalnymi metodami. O werbunku nie decyduje już wykształcenie, potrzeba jedynie zdolności matematycznych i obeznania z nowoczesnymi technologiami. 

Na rozwiązanie krypotologicznej zagadki każdy z chętnych ma 7 godzin. Swoich szans można spróbować do 10 grudnia.   

http://goniec.com

 

 

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn