Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

POLSKA - WĘGRY 2:1

2011-11-16 12:21:21

Reprezentacja Polski pokonała odwiecznego rywala Węgrów 2:1. Spotkanie na nowej poznańskiej arenie obserwowała nie wielka liczba kibiców , którzy wielokrotnie podczas spotkania i po jego zakończeniu pytali o godło naszej reprezentacji na koszulkach.

kadra na mecz z węgrami, fot. zdjęcie slask.naszemiasto.p

Dwóch zawodników zostało z wcześniejszego składu drużyny w porównaniu do meczu z Włochami. Zgodnie z zapowiedziami Franciszek Smuda dał szansę zmiennikom Efektem tego była chaotyczna gra polegająca na przekopywaniu piłki z jednego końca boiska na drugi. W końcu, osiem minut przed końcem pierwszej połowy, zdobyliśmy bramkę. Błąd popełnił Bogdan, który wybił przed siebie strzał Mierzejewskiego, a Brożek tylko dopełnił formalności. Węgier to bramkarz chyba też rezerwowy bo w tym sezonie tylko raz wystąpił w Premier League w meczu z Chelsea Londyn w którym wpuścił aż pięć goli. Wiele niewykorzystanych sytuacji przez naszą drużynę zemściło się 77 minucie. Z prawego skrzydła dośrodkował Akos Elek, a niepilnowany Priskin tylko dokładając nogę doprowadził Węgrów do wyrównania. Radośc trwała tylko 8 minut. Po świetnej akcji Błaszczykowskiego, piłkę na trzecim metrze otrzymał Lewandowski, po zamieszniu w polu karnym ostatecznie do własnej siatki pakuje futbolówkę Węgier Vilmos Vanczak. W ten sposób reprezentacja Polski obejmuje prowadzenie i do końca meczu wynik nie ulega zmianie.

Polska pokonała Węgry 2:1, po żmudnej oraz ciężkiej walce , bramki zdobywali - Brożek 37' - Priskin 77' -Vanczak (samobójcza) 85' Polska nie wykorzystała wielu okazji, zawiódł w tym meczu Adrian Mierzejewski. Najlepszym zawodnikiem reprezentacji okazał, się Jakub Błaszczykowski. Złośliwi twierdzą, że był jednak  nim Vilmos Vanczak bo gdyby nie on wynik z pewnością skończył by sie remisem

Składy:

Polska: Fabiański - Wojtkowiak (83' Gol), Głowacki (58' Piszczek), Wasilewski, Komorowski, Dudka (65' Jodłowiec), Matuszczyk (46' Murawski), Błaszczykowski, Mierzejewski (73' Obraniak), Rybus, Brożek (66' Lewandowski).

Węgry: Bogdan - Varga, Vanczak, Juhasz ,Laczko, Koman, Sandor (46' Hajnal), Tozser (46' Elek), Dzsudzsak, Gera, Priskin (81' Feczesin)

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.