Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Co 9 osobie brak kwalifikacji do pracy

2011-07-25 08:59:50

Analiza przeprowadzona przez University and College Union (UCU) ujawnia, że na terenie Wielkiej Brytanii są ogromne różnice w poziomie wykształcenia obywateli w zależności od miejsca zamieszkania.

 

Wyniki pokazują również, że 1 na 9 mieszkańców Wielkiej Brytanii nie ma żadnych kwalifikacji do pracy.

Jak donosi “Guardian”, UCU przeanalizowała dane wypuszczane przez Office for National Statistics i stworzyła mapę wykształcenia posiadanego przez osoby w wieku 16-64. Zgodnie z nią, aż 11, 1 proc. dorosłych w Anglii nie ma żadnych kwalifikacji, w Szkocji jest to 12, 3 proc., a w Walii 13, 3 proc.
Różnice między krajami Zjednoczonego Królestwo nie są tak wielkie, jak pomiędzy poszczególnymi okręgami wyborczymi. Zdaniem UCU, aż 35,3 proc. dorosłych nie posiada kwalifikacji w okręgu Glasgow North East i niewiele mniej w Birmingham Hogde Hill.

Na drugim biegunie są obszary takie jak Brent North i Romsey and Southampton North, gdzie omawiany wskaźnik oscyluje wokół 2 proc. Najlepiej wykształceni są mieszkańcy Londynu i regionu South East. Nie zmienia to jednak faktu, że i w samej stolicy różnice w poszczególnych dzielnicach są znaczące. Za przykład może posłużyć Hackney South, który ma dwa razy więcej niewykwalifikowanych mieszkańców, niż sąsiadujący Hackney North.

Sekretarz generalna UCU, Sally Hunt, ostrzega – Mamy w kraju podział na dwie Brytanie. Istnieją obok siebie miasta i wsie z dostępem do edukacji i te, gdzie nie ma takich możliwości. Edukacja jest kluczowa dla przyszłości kraju, tymczasem w wielu miejscach ludzie wciąż nie mają żadnych kwalifikacji. Istnieje niebezpieczeństwo, że dzieci dorastające w pewnych obszarach, będą musiały ograniczyć swoje ambicje i nigdy nie odkryją swojego pełnego potencjału.

UCU poddało analizie statystyki dotyczące 632 okręgów wyborczych na terenie Anglii, Szkocji i Walii.http://elondyn.co.uk


Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (2)
Tak w nawiasie ...

Ja przekonalem sie po swoich doswiadczenia w UK od 2007 r, iz gdy sie ma kasiorke nie trzeba miec doswiadczenia i gdy sie dobrze slodzi i itp ...

100 procent racji po moim doswiadczeniu tak jest bynajmniej w Anglii ...
  • 2011-08-18 11:33:41
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
"A łyżka na to - niemożliwe"
  • 2011-08-22 15:42:28
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn