Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

UK: Wychodzą na wolność w połowie wyroku

2011-05-12 11:34:06

Krajowe Stowarzyszenie Kuratorów (National Association of Probation Officers - Napo) ostrzega, że setki więźniów, również tych, którzy stanowią realne zagrożenie dla swoich ofiar są przedwcześnie wypuszczani bez względu na raporty dot. zagrożenia z ich strony dla społeczeństwa

Z danych przedstawionych przez Napo wynika, że więźniowie są automatycznie wypuszczani po odbyciu zaledwie połowy wyroku. To, według stowarzyszenia powoduje, że skazani nie czują potrzeby zmiany swojego zachowania oraz nie istnieją żadne bodźce, które mogłyby doprowadzić do ich rehabilitacji. Ta sytuacja jest skandaliczna (…) Istnieją dowody na to, że takie działania stwarzają realne zagrożenie dla społeczeństwa. Większość przedwcześnie wypuszczanych więźniów jest ponownie zamykana, ponieważ grożą swoim ofiarom. Zdecydowanie istnieje potrzeba zmiany obowiązującego prawa - oświadczył Harry Fletcher, asystent sekretarza generalnego Napo.Stowarzyszenie zaproponowało system, w którym więźniowie odbywający wyrok skazujący ich na pozbawienie wolności na okres dłuższy niż 2 lata, przed wypuszczeniem na wolność musieliby zostać uznani za niestwarzających już poważnego zagrożenia.

 

http://goniec.com

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 3)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn