Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Ślub księcia Williama i Kate: Największy ślub w historii

2011-04-28 20:58:01

Do obsługi wydarzenia zostało akredytowanych prawie tysiąc dziennikarzy z całego świata. W 1981 roku ślub ojca Williama – księcia Karola z Dianą Spencer, na szklanych ekranach obejrzało około 750 mln osób. Z kolei pogrzeb księżnej Diany w 1997 r. oglądało 2,5 mld ludzi.

Historia jest jak z bajki

W żyłach Kate Middleton (z okazji wstąpienia do królewskiej rodziny coraz częściej nazywa się ją Catherine) nie płynie szlachecka krew. Przyszła królowa pochodzi z bardzo bogatej rodziny, ale wywodzącej się jedynie z klasy średniej.Dwa pokolenia temu była to jeszcze typowa rodzina robotnicza.Ojciec przyszłej królowej był dyspozytorem lotów, a matka stewardessą. Oboje założyli potem firmę i zaczęli sprzedawać gadżety na przyjęcia, na czym dorobili się ogromnego majątku.

William poznał Kate podczas studiów na prestiżowym University of St Andrews w Szkocji. Dzięki temu po raz pierwszy przyszły król żeni się z osobą z wyższym wykształceniem.

O co już nikt nie pyta

Na początku były imprezy, randki, a potem wspólne zamieszkanie. I to kolejna nowość w tradycji brytyjskiej monarchii. Nigdy wcześniej książęce pary młode nie mieszkały ze sobą razem przed ślubem.

30 lat temu, kiedy nieżyjąca już teściowa Kate, wychodziła za ojca Williama, księcia Karola, media eksponowały jej nietknięte dziewictwo. Wówczas wydawało się, że jest ono warunkiem koniecznym do poślubienia przyszłego króla. Dziś, po wspólnym dzieleniu mieszkania Kate z księciem przez kilka lat, o dziewictwo nawet nikt już nie pyta. Niektóre brukowe media jedynie spekulują, ilu partnerów miała Kate przed Williamem.

Kup sobie kubek z książęcą parą

Wśród brytyjskich gazet plotkarskich nie ma takiej, która w ostatnich tygodniach w każdym numerze nie publikowałaby przynajmniej jednej wzmianki o książęcym ślubie. Choć na całym świecie wydarzenie ma charakter głównie medialny, w Londynie widać je na każdym kroku. Wystawy sklepów przepełnione są ślubnymi gadżetami. Można kupić wszystko: od kartek pocztowych, po breloczki, zapalniczki, kubki czy koszulki z wizerunkiem słynnej pary. Supermarkety wykorzystują wizerunek młodej pary do promowania specjalnych ofert. Nawet słynny piosenkarz George Michael skomponował w prezencie ślubnym specjalną piosenkę. To nowa wersja utworu Steviego Wondera "You and I” (ty i ja). Jest ona dostępna w internecie do pobrania za darmo ze strony artysty.

Wszystko zaplanowane z wojskową precyzją

Do opactwa Westminsteru, gdzie odbywa się ceremonia ślubna, zaproszono 1,9 tys. osób. Wśród gości są rodziny młodej pary, goście królewskiego dworu i rządu, pracownicy organizacji charytatywnych, dyplomaci oraz przedstawiciele armii. Wszystkich gości starannie sprawdzano, czy przystoi im pojawić się na tak doniosłym wydarzeniu.I tak. np. jednego z wujków panny młodej nie zaproszono tylko dlatego, że media donosiły o zorganizowaniu przez niego w willi na Ibizie imprezy z udziałem prostytutek. Nie zaproszono także księżnej Yorku Sarah Ferguson, ciotki Williama, która znana jest znanej z wielu skandali.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn