Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znana aktorka uhonorowana Orderem

2011-02-25 13:13:49

Pochodząca z Walii znana aktorka Catherine Zeta-Jones została udekorowana przez księcia Karola Orderem Imperium Brytyjskiego. Odznaczenie to przyznała jej królowa Elżbieta II w ubiegłym roku.Aktorce w ceremonii w Pałacu Buckingham towarzyszył mąż, znany amerykański aktor Michael Douglas, i ich dwoje dzieci - Carys i Dylan. Nadano jej tytuł Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego.


41-letnia Zeta-Jones powiedziała, że jest "bardzo wzruszona i zdenerwowana z powodu dostąpienia takiego zaszczytu". Dodała, że cieszy się bardzo, że mąż czuje się dobrze i może wraz z nią być obecny na uroczystości.

Douglas walczył przez całe miesiące z rakiem gardła. Niedawno ogłosił, że pokonał chorobę i jedynie musi poddawać się co miesiąc badaniom.

Order Imperium Brytyjskiego ustanowił w 1917 r. król Jerzy V. Odznaczenie jest przyznawane za działalność w wielu obszarach życia publicznego. Wśród nagrodzonych są sportowcy, artyści, muzycy.
Aktorkę, m.in. laureatkę Oscara za drugoplanową rolę w musicalu "Chicago", uhonorowano za działalność artystyczną i charytatywną. W 2006 zainaugurowała w Walii budowę szpitala dziecięcego, przekazując na ten cel znaczne sumy.


http://elondyn.co.uk

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn