Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Śluby na lewo

2011-02-12 23:22:10

 

Do sądu rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko kilkunastu obywatelom Nigerii i Polski, którzy na terenie woj. małopolskiego i śląskiego organizowali fikcyjne związki małżeńskie. Śluby umożliwiały cudzoziemcom pobyt na terytorium Polski.

Polki mogły zarobić w sumie kilka tysięcy euro. Pierwszy z nich dostawały za zgodę na fikcyjne małżeństwo z Nigeryjczykiem, drugi po wydaniu mu karty pobytu, a końcowym etapem miał być rozwód wkrótce po zalegalizowaniu pobytu cudzoziemca w Polsce.
Nielegalne związki małżeńskie były zawierane w Urzędach Stanu Cywilnego w kilku miastach woj. małopolskiego i śląskiego. Kobiety, które dały się namówić na przestępczy proceder, pochodzą z Oświęcimia, Chrzanowa, Chorzowa, Bytomia i Katowic. Jedna z nich, skuszona większym zarobkiem, namówiła do fikcyjnego ślubu swoje koleżanki.

Akt oskarżenia objął pięciu obywateli Nigerii i dziewięciu obywateli Polski. Za organizowanie fikcyjnych związków małżeńskich dla korzyści finansowych, grozi kara do pięciu lat więzienia. 

http://www.wiadomosci.goniec.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn