Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Nie chcą przyjezdnych górników

2011-01-18 16:29:57

Kopalnia Unity Mine w walijskim Neath zamierza zatrudnić 14 polskich górników. Mieszkańcy są tym oburzeni, choć powód wydaje się jak najbardziej oczywisty: brak odpowiednio wykwalifikowanych pracowników wśród miejscowych.

Kopalnia zakupiła nowy sprzęt, do którego obsługi potrzebni są odpowiedni specjaliści. Aby ich znaleźć kierownictwo zgłosiło się do polskiej agencji pośrednictwa pracy, która szybko znalazła odpowiednich kandydatów. Niektórzy z nich już pracowali w brytyjskich kopalniach, inni przyjadą prosto z kraju. 

Dla uspokojenia lokalnej społeczności dyrekcja zapewniła, że nie zamierza rezygnować z miejscowych pracowników. Na stałe w Unity Mine zatrudnionych jest 119 mieszkańców Neath.

Decyzja kierownictwa kopalni nie podoba się Marion Morgan, burmistrz pobliskiego Glynneath. Twierdzi ona, że otrzymuje telefony ze skargami w tej sprawie. Utrzymuje także, że podania w Unity Mine złożyło 12 Walijczyków, jednak nie zostali nawet zaporszeni na rozmowę kwalifikacyjną. 

– Nie mam nic przeciwko polskim pracownikom, ale tego typu zakłady otrzymują dotacje, by aktywizować zawodowo lokalną społeczność – powiedziała pani burmistrz. Stwierdziła także, że w Dolinie Neath jest od 50 do 100 wykwalifikowanych górników.

Richard Nugent, dyrektor handlowy kopalni, przyznaje, że firma otrzymuje dotacje na podnoszenie kwalifikacji pracowników i realizuje odpowiednie  programy. Jednak – podkreśla – szkolenie w takich przypadkach trwa przynajmniej pięć lat.

emito.net/sm

 Drukuj

 Wyślij

 W

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn