Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Watford - miasto nowych możliwości

2011-01-18 12:20:07

, fot. Jguk

Watford to urokliwe miasto położone 20 mil (32 km) na północ od Londynu. Populacja liczy 120 tys. mieszkańców w tym około 5 tys. Polaków. Watford oplecione siecią autostrad jest atrakcyjnym miejscem zamieszkania dla spragnionych życia blisko stolicy. Miasto połaczone jest bezpośrednio z Londynem metrem oraz koleją. Nazywane jest sypialnią Londynu.

   W mieście i wokół niego znajdują się strefy przemysłowe, w których pracę znalazło wielu Polaków. Ponadto w mieście swoje siedziby mają:   British Waterways , JD Wetherspoon , Camelot Group , operator National Lottery , Iveco , producent pojazdów użytkowych; Haden Young , dział usług budowlanych z Balfour Beatty ; Bathstore , największy detalista łazienka w Wielkiej Brytanii Taylor Woodrow oraz Mothercare.

Międzynarodowe koncerny: Total Oil , Sanyo , TK Maxx , Costco , Vinci oraz Beko.

Głównym centrum handlowym jest Harlequin Shopping Centre.

Na terenie miasta Watford od 1881 r. funkcjonuje klub piłkarski Watford F.C. W sezonie 2008 r. do 2009 r. grał w nim Grzegorz Rasiak.


Oprac. Remi Zagorski

http://www.watford.gov.uk

 

 

 


Oceń artykuł
(głosów: 2, suma ocen: 10)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn