Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Zabytkowe przejście dla pieszych

2010-12-23 17:27:07

Londyńskie przejście dla pieszych, którego zdjęcie znalazło się na okładce płyty Beatlesów z „Abbey Road” z roku 1969 zostało wpisane na listę obiektów o szczególnym znaczeniu historycznym.

Przejście dla pieszych na Abbey Road znajdujące się nieopodal słynnych londyńskich studiów nagrań zyskało sławę dzięki fotografii, na której czterej Beatlesi przechodzą po nim gęsiego. Zdjęcie trafiło potem na okładkę płyty długogrającej, która okazała się ostatnią nagraną wspólnie przez członków zespołu.

– To nie jest ani zamek, ani katedra, ale dzięki Beatlesom i pewnemu zdjęciu z sierpnia 1969 roku ta londyńska zebra ma prawo być traktowana jak część naszego dziedzictwa – powiedział brytyjski minister turystyki i dziedzictwa narodowego John Penrose.

Jest to chyba pierwszy przypadek, kiedy kawałek asfaltu pomalowany farbą stał się obiektem chronionym przez prawo. Każda najmniejsza zmiana w otoczeniu przejścia będzie musiała być uzgadniana z władzami. Nie zmartwi to zapewne fanów legendarnej grupy, którzy od wielu już lat fotografują się na Abbey Road, naśladując w ten sposób swoich idoli.

gaan 

Źródło: Goniec.com

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn