Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Druga wizyta Mikołaja z Wyspy

2010-12-16 19:04:17

Mikołaj z Wyspy

Mikołaj z Wyspy szykuje się do swojej drugiej wizyty z prezentami w polskim domu dziecka. Tym razem odwiedzi wychowanków Domu Dziecka w Supraślu, w województwie podlaskim.

„Mikołaj z Wyspy” to polonijna inicjatywa charytatywna zbiórki pieniędzy na zakup prezentów świątecznych dla dzieci, które nie mogą liczyć na prezenty od rodziców i bliskich. Pomysłodawcą akcji jest Agnieszka Orlicz Błońska – właścicielka „Gospody” w Newcastle. Prywatnie matka dwójki dzieci, w tym urodzonego w październiku tego roku Mikołajka, doskonale rozumie dzieci i ich świąteczne marzenia. Współorganizatorem akcji jest organizacja International Community Organization of Sunderland, skupiająca wielu Polaków, mieszkających w angielskim rejonie North East.

Akcja „Mikołaj z Wyspy” rozpoczęła się w zeszłym roku. Wtedy zbierano pieniądze i prezenty dla wychowanków Domu Dziecka w Kaliszu. Dzieci otrzymały 35 ogromnych paczek o łącznej wartości ponad 700 funtów. 

W tym roku losowanie zdecydowało o tym, że „Mikołaj z Wyspy” odwiedzi trzydzieścioro dwoje dzieci w wieku od lat 3 do 18, które mieszkają w Domu Dziecka w Supraślu. 

Niewątpliwym atutem akcji „Mikołaj z Wyspy” jest to, że każde dziecko otrzymuje pięknie zapakowaną, imienną paczkę z rzeczami, których najbardziej potrzebuje. Okazuje się, że potrzeby dzieci są bardzo przyziemne. Nie marzą one o wyszukanych gadżetach czy słodyczach, ale o parze ciepłych butów, ciepłej kurtce, nowej bieliźnie lub ładnym sweterku. W zeszłym roku najmłodsi wychowankowie Domu Dziecka w Kaliszu dostali między innymi zestawy pampersów. O tych potrzebach dowiadują się organizatorzy od dyrektorów placówek. Na tej podstawie opracowują listę zakupów. Warto przy tym zaznaczyć, że na zakupy przeznaczana jest całość uzbieranych pieniędzy - wszyscy pracują przy akcji charytatywnie, a prezenty przewożone są bezpłatnie przez firmę transportową ABA Transport Services.

Jeśli chciałbyś wspomóc „Mikołaja z Wyspy” i obdarować dzieci, które nie mogą liczyć na świąteczne prezenty od rodziców, na stronie www.mikolajzwyspy.pl możesz dokonać wpłaty dowolnej kwoty, płacąc kartą debetową lub kredytową. Możesz również dokonać przelewu bankowego na poniższe konto:

International Community Organisation of Sunderland
bank: HSBC
sort code: 40-43-62
nr konta: 30070920 
reference: Mikolaj z Wyspy

Firmom i hojniejszym sponsorom indywidualnym organizatorzy oferują także możliwość wykupienia wirtualnej gwiazdki (brązowa – w cenie 25 funtów, srebrna – 50 funtów i złota – 100 funtów) i prezentacji na stronie głównej akcji. Ponadto właściciele złotej gwiazdki znajdą się na honorowej liście osób wspierających akcję.

Pomóż „Mikołajowi z Wyspy” już dziś!
Więcej informacji znajdziesz na stronie www.mikolajzwyspy.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn