Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Uniwersytet De Montfort: Student z Polski bierze udział w elitarnym kursie z zarządzania w sporcie w Zjednoczonym Królestwie

2010-12-12 02:19:46

Po ukończeniu kursu FIFA Masters w Zjednoczonym Królestwie studenta z Polski czeka wybitna kariera w dziedzinie zarządzania w sporcie.
Kurs Masters, zatwierdzany jednoznacznie przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej, FIFA, jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie programów dla absolwentów kierunków sportowych. Osoby, które go ukończą, mają szansę pracować w najlepszej na świecie organizacji sportowej.

Uniwersytet De Montfort (DMU, De Montfort University) w Leicester (Zjednoczone Królestwo), jest jednym z trzech uniwersytetów na świecie zaangażowanych w prowadzenie kursów podyplomowych, który od września do grudnia każdego roku prowadzi również zajęcia w zakresie humanistycznych aspektów sportu.

Kurs prowadzony jest już od 10 lat, zaś jego patronami są m.in. gwiazdy sportu: Lord Sebastian Coe, Sepp Blatter oraz Sir Bobby Charlton. Celem kursu jest wyszkolenie wszechstronnych managerów, którzy są w stanie poradzić sobie z coraz bardziej złożonym światem sportu.

260 absolwentów, którzy uczęszczali na kurs w przeszłości, pochodziło z 70 różnych krajów, a obecnie pracują oni m.in. dla Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (IOC, International Olympic Committee), Angielskiej oraz Walijskiej Rady Krykieta (ECB, England and Wales Cricket Board), UEFA, Nike oraz Adidas, a także wiodących organizacji sportowych na całym świecie.

Tomasz Pasieczny, lat 25, pochodzący z miejscowości Orzech w Polsce, jest jednym z 28 innych studentów z całego świata biorących udział w kursie FIFA MA, a jego nauka zakończy się w roku 2011.

Tomasz poprzednio pracował jako obserwator dla Legii Warszawa. Obecnie pracuje dla klubu piłkarskiego West Bromwich Albion w Zjednoczonym Królestwie. Wcześniej był on również członkiem Komitetu Dyscyplinarnego śląskiej FA, dziennikarzem sportowym oraz asystentem prawa interesującym się w szczególności prawem sportowym.

Tomasz uważa wspomniany kurs za nieoceniony. Oto jego rada dla innych osób pragnących rozpocząć karierę w piłce nożnej: "Kurs ten to najlepszy sposób, aby zdobyć wystarczającą wiedzę i doświadczenie, które są niezbędne podczas pracy w branży piłki nożnej".

Jego celem jest praca dla jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Polsce lub znalezienie pracy związanej z organizowaniem zawodów Euro 2012.

Tomaszowi najprawdopodobniej uda się spełnić swoje marzenia, ponieważ ponad 70 procent absolwentów kursu po zakończeniu nauki pracuje dla najlepszych organizacji sportowych, a oprócz tego, wielu pracuje również przy międzynarodowych wydarzeniach sportowych na całym świecie, na przykład przy tegorocznych mistrzostwach FIFA World Cup w Południowej Afryce.

Kurs FIFA MA jest prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Historii i Kultury Sportu przy uniwersytecie DMU (ICSHC, International Centre for Sport History and Culture) oraz przez dwie inne instytucje europejskie: Wyższą Szkołę Biznesu SDA Bocconi we Włoszech oraz Uniwersytet de Neuchatel w Szwajcarii. Kurs jest nadzorowany przez Szwajcarskie Międzynarodowe Centrum d'Etude du Sport (CIES, Centre International d'Etude du Sport).

Studenci przeniosą się do Wyższej Szkoły Biznesu SDA Bocconi w Mediolanie (Włochy) po Świętach Bożego Narodzenia, aby uczestniczyć w zajęciach z zarządzania w sporcie, zanim ostatecznie pojadą do Szwajcarii, aby wziąć udział w ostatniej części kursu z prawa sportowego, które jest nauczane przez Uniwersytet de Neuchatel.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym/sporządzono wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Źródło :

Permalink: http://www.businesswire.com/news/home/20101201005670/pl/

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn