Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Google naruszył brytyjskie przepisy

2010-12-03 00:33:00

Google naruszył brytyjskie przepisy o ochronie danych, kiedy zbierając zdjęcia do serwisu Street View zapisywał jednocześnie informacje z prywatnych sieci bezprzewodowych - oświadczył w środę brytyjski komisarz ds. ochrony informacji Christopher Graham.

Amerykański gigant może uniknąć grzywny, musi jednak obiecać, że nie będzie więcej tak postępował. Google wywołał międzynarodowe oburzenie, gdy wyszło na jaw, że samochody fotografujące ulice dla serwisu Street View, który umożliwia wirtualne spacery po ulicach wybranych miast, zbierały również e-maile, adresy internetowe i hasła z niezabezpieczonych sieci bezprzewodowych.
Scotland Yard zapowiedział ostatnio, że nie rozpocznie śledztwa w sprawie włamań do prywatnych sieci.

Google zapewnia, że dane były zbierane przypadkowo.
Graham otrzymał niedawno uprawnienia, by nakładać grzywny do 500 tys. funtów za poważne naruszenia przepisów. W oświadczeniu stwierdził jednak, że „najbardziej odpowiednim i proporcjonalnym działaniem regulacyjnym” będzie ubieganie się o pisemne zapewnienie od firmy Google, że włamania nie powtórzą się oraz przeprowadzenie kontroli praktyk tej firmy związanych z ochroną danych.

Źródło: Polish Express

Sonda
Czy uważasz że "Google" powinien ponieść karę finansową za naruszenie danych?
Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn