Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Egzamin będzie trudniejszy

2010-11-24 21:55:42

DSA (Driving Standards Agency) poinformowało, że rok 2011 będzie ostatnim, w którym udostępniane będą pytania testowe oraz odpowiedzi obowiązujące na egzaminach teoretycznych na wszystkie kategorie prawa jazdy.

Począwszy od 1 stycznia 2012 roku do nauki będą służyły specjalnie opracowane przykładowe pytania – zbliżone do tych egzaminacyjnych, jednak nie identyczne. Będzie to sytuacja podobna do tej, z jaką już teraz mamy do czynienia, ucząc się rozpoznawania zagrożeń na drodze (hazard perception).

Dostępne filmy szkoleniowe są jedynie podobne do tych, z którymi należy zmierzyć się na egzaminie. Minister ds. bezpieczeństwa drogowego, Mike Penning uzasadnia tę decyzję próbą zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Penning twierdzi, że aktualnie kandydaci na kierowców skupiają się bardziej na zapamiętaniu pytań testowych niż na zrozumieniu przepisów zawartych w kodeksie drogowym.

Penning podkreśla, że egzamin na prawo jazdy ma weryfikować gotowość kierowcy do poradzenia sobie w realnych sytuacjach na drodze, a do tego nauka na pamięć nie wystarczy.

Źródło: PolishExpress
Fot. Thinkstock

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn