Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Były prezydent USA zgubił kartę z nuklearnymi kodami?

2010-10-22 14:57:23

Jest jedna rzecz, której amerykański prezydent nie powinien nigdy zgubić – to karta z kodami nuklearnymi. Jednak, jak informuje amerykańska stacja ABC News, mogło się to zdarzyć prezydentowi.

Informacje o zgubieniu karty z kodami znalazły się w książce generała Hugh Sheltonon, byłego szef połączonych sztabów. „W pewnym momencie za czasów administracji Clintona kody zniknęły na kilka miesięcy. To wielka sprawa – to gigantyczna sprawa” – napisał generał w swojej książce, którą cytuje amerykańska stacja.

Doniesienia o roztargnieniu Clintona potwierdził inny wojskowy, podpułkownik Robert Patterson. – Nie mógł sobie przypomnieć (prezydent Clinton – red.), kiedy je ostatnio widział – powiedział ABC News Patterson. Zniknęcie kodów nuklearnych, nazywanych „ciasteczkiem”, zbiegło się w czasie ze skandalem seksualnym z Moniką Lewinsky.

Amerykańska telewizja przypomina również podobne zdarzenie z udziałem prezydenta Jimmy'ego Cartera, który miał oddać do czyszczenia marynarkę... a w niej kartę z kodami do ataku nuklearnego.

źródło: www.gafin.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn