Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Obowiązkowa burka w szkołach na Wyspach

2010-10-20 08:42:05

Trzy islamskie szkoły dla dziewcząt wprowadziły restrykcyjne zasady dotyczące ubioru uczennic. Dziewczęta będą musiały nosić burki lub nikaby. Przeciwko temu protestują środowiska umiarkowanych muzułmanów - donosi "Sunday Telegraph"

Zasady wprowadzono w trzech szkołach dla dziewcząt: Madani Girls' School w Londynie, Jamea Al Kauthar w Lancaster i Jameah Girls' Academy w Leicester. Wszystkie są opłacane przez rodziców (czesne wynosi od 1,7 tys. do 2,5 tys. funtów rocznie) i przeznaczone dla uczennic w wieku od 11 do 18 lat.

Krytycy podkreślają, że to co dzieje się w tych szkołach, to "pranie mózgu" i "niebezpieczny precedens". Ed Husain z Quilliam, islamskiego think-tanku, który sprzeciwia się radykałom, podkreślił, że uważa wprowadzenie takiej zasady za absurd i brytyjscy podatnicy powinni mieć pewność, że w żaden sposób nie finansują tych instytucji.

Jeszcze niedawno londyńska szkoła Madani była brana pod uwagę, jako kandydatka do stania się publiczną szkołą islamską finansowaną z brytyjskiego budżetu. Wcześniej samorząd Tower Hamlets przekazał jej budynek, w którym się mieści, za kwotę o 300 tys. funtów niższą od ceny rynkowej.

Wszystkie były kontrolowane przez Ofsted i nie wzbudziły większych zastrzeżeń.

Autor: tb
Źródła: Sunday Telegraph,onet.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn