Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Sosnowski znów będzie walczył o mistrzostwo Europy

2010-09-27 23:14:23

Albert "Dragon" Sosnowski znów będzie walczył o zawodowe mistrzostwo Europy w wadze ciężkiej. Europejska Unia Boksu (EBU) ogłosiła, że polski pięściarz został oficjalnym pretendentem. Tytuł należy do Ukraińca Ołeksandra Dimitrenki.

Promotor Sosnowskiego Krzysztof Zbarski na oficjalnej stronie boksera poinformował, że do pojedynku może dojść do końca roku.

31-letni Sosnowski był już mistrzem Starego Kontynentu. Tytuł wywalczył w grudniu 2009 r., po zwycięstwie na punkty w Londynie z Włochem Paolo Vidozem. W kwietniu, w pierwszej obronie, miał rywalizować z mistrzem olimpijskim z Sydney Anglikiem Audleyem Harisonem, ale wówczas pojawiła się propozycja od Witalija Kliczki.

Zawodnik z Warszawy zrezygnował z pasa EBU i pod koniec maja poleciał do Gelsenkirchen boksować z Ukraińcem o zawodowe mistrzostwo świata federacji WBC. Przegrał przez nokaut w dziesiątej rundzie, ale zebrał pochlebne opinie.

Po kilkumiesięcznej przerwie, w ostatnią sobotę Sosnowski już w pierwszej rundzie wygrał w angielskim Wigan z zawodnikiem gospodarzy Paulem Butlinem. To był 50. występ Polaka w profesjonalnej karierze (46 zwycięstw, trzy porażki i remis). Kilkadziesiąt godzin później podopieczny trenera Fiodora Łapina (z tym samym szkoleniowcem pracuje też czempion WBC w kat. junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk) dowiedział się, że znów jest blisko pięściarskiego szczytu, choć na razie tylko na kontynencie.

Dimitrenko ma 28 lat, a na koncie 30 wygranych i przegraną z Amerykaninem Eddiem Chambersem. Na co dzień Ukrainiec mieszka i trenuje w Hamburgu.

Obozy bokserów mają czas do 28 października na osiągnięcie porozumienia w kwestii miejsca i terminu pojedynku. W przeciwnym razie EBU zorganizuje przetarg na walkę.

www.sportowefakty.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn