Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Zwolennicy legalnych konopi sparaliżowali centrum miasta

2010-09-27 22:59:04

ŁÓDŹ. Późnym sobotnim popołudniem ok. 1000 manifestantów zebrało się na łódzkim pl. Wolności, by wyrazić swoje niezadowolenie odnośnie prawnego statusu marihuany. Tu przyszedł do nich przedstawiciel Urzędu Miasta Łodzi z decyzją zakazującą manifestacji. Urząd Miasta Łodzi nie wydał zgody na sobotnią manifestację, a w uzasadnieniu odmowy podparł się ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Uczestnicy protestu mieliby, według urzędników, „[...]promować i reklamować substancje psychotropowe lub środki odurzające”.

Tako rzecze najnowsza nowelizacja do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, wdrożona w życie kilka tygodni temu.

Po pół godzinie „negocjacji”, demonstranci postanowili kontynuować akcję. Poszli – najpierw Piotrkowską, później – blokując jezdnię – pod I komisariat policji, by wręczyć policjantom swoją petycję. Z komisariatu nikt do manifestantów nie wyszedł, ci ruszyli więc, znów blokując jezdnię, pod komisariat na ul. Kopernika. Tu niemal wdarli się do środka i wręczyli funkcjonariuszom pismo. Spod komisariatu marsz przeniósł się na al. Piłsudskiego, blokując część centrum. Gdy towarzysząca demonstracji policja kogoś zatrzymywała do wylegitymowania, pozostali siadali na jezdni i krzyczeli „Zostaw go!” i „Policja-gestapo!”.

W okolicach godziny 20:00 demonstranci wrócili pod pl. Wolności. Tu jednak otoczył ich z dwóch stron kordon policji. Funkcjonariusze legitymowali i spisywali po kolei każdego z demonstrantów, tylko spisani byli wypuszczani poza kordon.

Łódzka demonstracja to element szerszej kampanii zwolenników legalizacji marihuany. Zwolennicy Wolnych Konopi zbiorą się też w Stargardzie, Wrocławiu, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bielsku-Białej, Zakopanem i Olsztynie. Organizatorem akcji jest ogólnopolska Inicjatywa „Wolne Konopie”, która od lat walczy o zmianę podejścia do marihuany.

Opracowanie: Jaromir - wolnemedia.net
Źródło: Centrum Informacji Anarchistycznej

Oceń artykuł
(głosów: 2, suma ocen: 10)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn