Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Królowa nie dostała zapomogi

2010-09-25 10:38:29

Utrzymanie pałacu Buckingham i zamku Windsor nie jest tanią sprawą – rachunki dworu królewskiego za energię stale rosną. Jednak rząd odmówił Elżbiecie II przyznania zapomogi, ponieważ to mogłoby wywołać negatywną reakcję opinii publicznej.

Rządowy fundusz na utrzymanie i remonty pałaców nie jest  już w stanie pokrywać wysokich rachunków. Zastępca skarbnika dworu królewskiego zwrócił się więc do ministerstwa kultury, mediów i sportu z zapytaniem, czy pomocy nie mógłby udzielić Fundusz CEF, którego zadaniem jest wspierani e instytucji publicznych.
 
Początkowo wniosek zaakceptowano, ale ostatecznie ministerstwo odmówiło pomocy ze względu na możliwą negatywną reakcję opinii publicznej. Community Energy Foundng, z którego środków chciał skorzystać dwór, udziela pomocy instytucjom publicznym przeżywającym kłopoty finansowe. 
 
Ministerstwo uzasadniło swoją odmowę stwierdzając, że CEF został ustanowiony przede wszystkim z myślą o szkołach, szpitalach oraz lokalnych instytucjach publicznych, z których korzystają osoby o niskich dochodach. Gdyby fundusz zaczął przeznaczać znaczne kwoty na utrzymanie dworu, mogłoby się to spotkać z negatywnym odbiorem społeczeństwa i wywołać krytyczne komentarze w mediach...

Źródło:Goniec.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (2)
a ludzie się dziwią, że zasiłków nie dostają
  • 2010-09-28 11:15:41
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
anieliczka napisał(a):
a ludzie się dziwią, że zasiłków nie dostają


Nowe rządy, nowej klasy.
  • 2010-09-28 20:23:53
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn