Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Nie obniżą podatków na Wyspach.

2010-09-16 14:50:39

W najbliższych pięciu latach, do końca obecnej kadencji parlamentu, Brytyjczycy nie mogą liczyć na obniżki podatków - powiedział tygodnikowi „Observer” pierwszy wiceminister finansów, Danny Alexander.

Priorytetem rządu jest obniżka ocenianego na 155 mld funtów deficytu budżetowego w obecnym roku obrachunkowym i zmniejszenie długu zaciąganego dla sfinansowania go. - System podatkowy ma być „sprawiedliwy i zrównoważony” - zaznaczył Alexander, uważany za wschodzącą gwiazdę Partii Liberalno-Demokratycznej, koalicjanta konserwatystów. – Aktualny ciężar opodatkowania jest konieczny, ponieważ wnosi istotny wkład w uporządkowanie finansów publicznych. Dlatego na obecnym poziomie będzie utrzymany przez jakiś czas - dodał.
Rząd ma w planach zwiększenie ciężaru opodatkowania lepiej sytuowanych grup społecznych, a zmniejszenie go wobec ludzi mniej zarabiających, by zlikwidować sytuację, w której osobom na zapomogach i zasiłkach nie opłaca się pracować. Rząd polecił poszczególnym resortom przygotowanie planów zmniejszenia wydatków do 40 procent w okresie pięciu lat.


źródło: polishexpress.polacy.co.uk

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn