Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

POMOC SPOŁECZNA OPŁACA PROSTYTUTKI

2010-08-21 15:44:22

Brytyjskie ośrodki socjalne „pomagają” osobom niepełnosprawnym „godnie żyć, proponując im usługi erotyczne” – ujawniły ostatnio media. Jak donosi gazeta „The Sunday Telegraph”, program opłacany z pieniędzy podatników, realizowany jest na Wyspach od czasów przejęcia władzy przez labourzystów.

Podatnicy dopłacają m.in. do utrzymania klubów nocnych, internetowych serwisów randkowych, turystyki erotycznej itp. Jak się okazuje, wielu urzędników nie widzi nic złego w tym, że młodym ludziom mającym np. problemy psychiczne proponuje się darmowy wyjazd do Holandii do tamtejszych domów publicznych.

Program, który wciąż jest realizowany, powstał jeszcze za czasów rządów labourzystowskich i ma kosztować 520 mln funtów. Nosi on nazwę „Programu transformacji opieki społecznej dla dorosłych”. Początkowo był promowany jako program mający pomóc w zapewnieniu mobilności ludziom starszym i niepełnosprawnym. W dokumencie opublikowanym w 2007 r. możemy jednak przeczytać, że „głównym jego celem jest wprowadzenie radykalnej reformy usług socjalnych, pozwalających ludziom żyć własnym życiem, tak jak tego pragną… i promowanie ich własnych potrzeb

niezależności, dobrobytu i godności”.

Jak na razie, do opłacania osób świadczących usługi erotyczne dla niepełnosprawnych klientów przyznały się władze czterech miast. Przedstawiciele Rady Miejskiej w Trafford uznali

, że nie widzą niczego zdrożnego w tym, aby wydawać pieniądze z funduszu przeznaczonego na pomoc dla niepełnosprawnych na wszelkiego rodzaju „usługi, które nie są nielegalne”. Z kolei przedstawiciele władz w Knowsley zapowiedzieli, że będą badać każdy przypadek budzący kontrowersje.

Zdaniem organizacji, która zajmuje się wynajdywaniem osób chętnych do świadczenia usług erotycznych dla niepełnosprawnych, 53 proc. ośrodków pomocy społecznej w Wielkiej Brytanii realizuje założenia „Programu transformacji opieki społecznej”, opłacając osoby chętne, w tym striptizerki, masażystów, prostytutki itp. do świadczenia usług erotycznych dla osób niepełnosprawnych.


(wg, LifeSiteNews.com, PiotrSkarga.pl)

niezalezna.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (2)
Skoro to ma być pomocne do higieny psychicznej tym osobom, nie widzę w tym nic złego.

Nie zgadzam sie jedynie z tym że na ich higienę psychiczną mają łożyć podatnicy.
  • 2010-08-22 15:07:43
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
mocno kontrowersyjna akcja, prostytucja jest negatywnie odbierana przez społeczeństwo, więc nie dziwi fakt, że ludzie mogą się buntować przed dzieleniem swoich pieniędzy na coś takiego, z drugiej strony - ile kasy poszło na zbrojenia, działania wojenne czy zupełnie bezsensowne działania rządu, jak ostatnio głośna sprawa śledzenia rodziny, żeby udowodnić, że zapisanie ich dziecka do szkoły jest bezprawne.osobiście dość ambiwalentny stosunek do całej tej akcji mam
  • 2010-08-22 16:24:34
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn