Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Prochy tragicznie zmarłego Pawła wróciły do Polski

2010-08-19 17:48:18

   

   Dziewiątego sierpnia pożegnaliśmy tragicznie zmarłego Pawła Pagosa. Polak został znaleziony 30 lipca na terenie fabryki, w której przepracował prawie pięć lat. Mimo udzielonej pomocy medycznej nie przeżył. Co było przyczyną śmierci czterdziestolatka? Na odpowiedzi wciąż czekamy.

   Paweł Pagos pracował w fabryce Dyfed Steel na Maescanner Road w Dafen. Jego ciało znaleziono 30 lipca nad ranem na terenie zakładu. Według doniesień walijskiej prasy, przyczyną śmierci było ,,przygniecenie’’.

Pan Pagos pracował w fabryce od 2005 roku na stanowisku montera. Był bezkonfliktowym i lubianym facetem, mówią znajomi mężczyzny. Trudno opisać słowami smutek jaki ogarnął polską społeczność w Llanelli.

-,,To był dla nas szok. Paweł pracował ciężko aby pomóc rodzinie w Polsce. Podczas czerwcowych powodzi, jakie nawiedziły kraj, jego rodzina strąciła dach nad głową a teraz jeszcze ta tragedia…- komentuje Halina Ashley , ze Stowarzyszenia Współpracy Polsko-Walijskiej.

Uroczystości żałobne w Llanelli odbyły się 9 sierpnia. Uczestniczyli w nich przedstawiciele polskiej emigracji, przyjaciele oraz żona tragicznie zmarłego. Ciało Polaka zostało poddane kremacji . Prochy spoczną w ojczystej ziemi, gdzie odbędą się tradycyjne uroczystości żałobne.  

 Policja nie chce jeszcze komentować przyczyn śmierci. Czeka do oficjalnego wyjaśnienia sprawy, mają tego dokonać przedstawiciele policji i Health and Safety Executive*. Do tej pory przesłuchano świadków i przejrzano zdjęcia z kamer przemysłowych. Śledztwo w toku.

*HAE publiczna instytucja zajmująca się likwidacją zagrożeń i zapobieganiem wszelkich wypadków w miejscu pracy.

AR

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 4)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn