Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Polska szkoła w Swansea

2010-07-21 22:12:08

    Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku wielu rodaków rozpoczęło życie na Wyspach Brytyjskich.  Pierwszą w Walii szkołę dla młodej emigracji, powołano w 2005 roku w Swansea. Poznać i pokochać ojczysty język. Kontynuować polskie tradycje- taka jest misja szkoły. 

   Szkoła oficjalnie została otwarta pięć lat temu przy kościele św. Dawida w Swansea. Po kilku miesiącach została przeniesiona do lokalnej szkoły Cefn Hengoed Community School, gdzie korzysta z sal lekcyjnych. Placówka szybko się rozwija. Powiększ się grono zarówno nauczycieli jak i wolontariuszy. Przybywa, także uczniów, którzy chcą podtrzymywać tradycje języka polskiego. Program nauczania sugerowany przez Polską Macierz Szkolną, przygotowuje zarówno do egzaminu GCSE jak i maturalnego (GCE) z języka polskiego.       Zajęcia w szkolne odbywają się w soboty, w okresie roku szkolnego. W tym sezonie uroczyste otwarcie nastąpi 18 września. 

Lekcje prowadzone w grupach wiekowych trwają niecałe 3 godziny. Naukę języka polskiego można rozpocząć od dowolnego trymestru w roku. Warunkiem przyjęcia jest wypełnienie odpowiednich formularzy (dostępne na stronie internetowej szkoły http://sites.google.com/site/polskaszkolaswansea/).

Nauczyciele pracują jako wolontariusze, dlatego nauka jest płatna . Opłata za każde zajęcia wynosi £4.00 od pociechy. Jeżeli zdecydują się państwo posłać do szkoły kolejne dzieci zapłacicie za nie jedynie £1.50. Szkoła proponuje również bezpłatne lekcje próbne- dla niezdecydowanych.

AR

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn