english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Wybory prezydenckie 2010

2010-06-06 23:31:40

Konsulat Generalny RP w Manchesterze uprzejmie informuje,

że w dniu 21 maja 2010 r., w Dzienniku Ustaw nr 87 poz.  572 opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 19 maja 2010 roku w sprawie utworzenia obwodów głosowania dla obywateli polskich przebywających za granicą w wyborach Prezydenta RP.

Zgodnie z powyższym rozporządzeniem na terenie okręgu konsularnego tutejszego urzędu powołanych zostało 17 obwodowych komisji wyborczych.

Najbliższa Komisja Wyborcza dla Keighley, Bradford, Skipton i Halifax to:
Obwodowa komisja wyborcza nr 228 w Bradford
Polish Community Centre, 15-17 Edmund Street, Bradford, BD5 0BH


Jednocześnie informujemy, że obywatele polscy, przebywający za granicą w dniu wyborów, będą mogli wziąć udział w głosowaniu, jeżeli posiadają ważny polski paszport bądź dowód osobisty oraz zostaną wpisani, na podstawie osobistego zgłoszenia, do spisu wyborców zagranicą. Wymóg wcześniejszego wpisania do spisu wyborców nie dotyczy wyborców posiadających zaświadczenie o prawie do głosowania z urzędu gminy właściwego ze względu na miejsce zameldowania w Polsce.

Głosowanie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  w obwodach głosowania utworzonych za granicą odbywa się w lokalu obwodowej komisji wyborczej w ciągu jednego dnia, bez przerwy, między godziną 6.00 a 20.00 czasu miejscowego.

SPIS WYBORCÓW

Zgłoszenie do spisu wyborców musi zawierać nazwisko i imiona, imię ojca, datę urodzenia, miejsce zamieszkania wyborcy na terenie Wielkiej Brytanii oraz ostatniego zameldowania w Polsce, numer ważnego polskiego paszportu bądź dowodu osobistego, a także datę jego wydania i nazwa organu wydającego, numer ewidencyjny PESEL oraz numer komisji wyborczej gdzie wyborca chce oddać głos.

Zgłoszenie o wpisanie do spisu wyborców można wnieść do konsula: elektronicznie pod adresem https://wybory.msz.gov.pl/

UWAGA: W celu uniknięcia dublowania zapisów proszę korzystać wyłącznie z jednej możliwości dopisania się do spisu wyborców.
Zgłoszenia nie zawierające pełnych danych osobowych nie będą mogły być zatwierdzone.


Podając swoje dane osobowe należy określić komisję, w której zamierza się dokonać głosowania (wskazany jest wybór komisji najbliższej miejsca zamieszkania). Rejestracja przypisuje wyborcę do danej komisji wyborczej i głos będzie można oddać tylko w komisji wybranej przy rejestracji.

Zgłoszenia można dokonać najpóźniej w 3 dniu przed dniem wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej tj. do dnia 17  czerwca 2010 roku. 

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn