english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

II tura wyborów - ważne zmiany

2010-06-22 18:25:40

Konsulat Generalny RP w Manchesterze uprzejmie informuje, że w dniu 21 czerwca 2010 r., Państwowa Komisja Wyborcza dokonała zmian w rejestracji wyborców. Do dnia 01 lipca zostaje wznowiona rejestracja wyborców. Pełny tekst komunikatu w dalszej części

 

Szanowni Państwo,Informuję, że Państwowa Komisja Wyborcza w dniu 21 czerwca 2010 roku ogłosiła informację o warunkach udziału w ponownym głosowaniu

w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 4 lipca 2010 r., w której określa warunki udziału wyborców w tym głosowaniu. Informacja na ten temat opublikowana jest na stronach internetowych PKW (pkw.gov.pl)

w zakładce aktualności.

W paragrafie II pkt. 3 stwierdza się: „Wyborcy w obwodach głosowania utworzonych w kraju oraz za granicą i na polskich statkach morskich w okresie między dniem pierwszego głosowania a dniem ponownego głosowania mogą być dopisani do spisu wyborców na własny wniosek”.

Oznacza to, że ponownie uruchomiony zostaje elektroniczny system rejestracji wyborców zaś konsul w okresie do 01 lipca 2010 do godz. 24.00 przyjmuje zgłoszenia o wpisanie do spisu od wszystkich zainteresowanych, w każdy przewidziany ustawą sposób. A więc jak dotychczas można się będzie dopisać w następujący sposób:

elektronicznie pod adresem https://wybory.msz.gov.pl/

ustnie - w siedzibie konsulatu,

pisemnie - poprzez przesłanie na adres konsulatu Consulate General of the Republic of Poland in Manchester, 14th floor, Rodwell Tower, 111 Piccadilly, Manchester, M1 2HY, wypełnionego formularza zgłoszenia (pobierz formularz),

telefonicznie w godzinach otwarcia urzędu pod specjalnie udostępnionym numerem telefonu 0161 24 54 132 (przed wykonaniem telefonu proszę przygotować niezbędne dane, ze względu na liczne zapytania telefoniczne sugerujemy rejestrację za pośrednictwem innych środków komunikacji),

telefaksem pod numer 0161 23 68 709,

e-mailem na adres [email protected] (pobierz formularz),Z poważaniem,Szymon Białek

wicekonsul

Konsulat Generalny RP w ManchesterzeNajbliższa Komisja Wyborcza dla Keighley, Bradford, Skipton i Halifax to:
Obwodowa komisja wyborcza nr 228 w Bradford
Polish Community Centre, 15-17 Edmund Street, Bradford, BD5 0BH

 

 

Sonda
Na kogo zagłosujesz w II turze?
Oceń artykuł
(głosów: 4, suma ocen: 14)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (2)
ZmartwionaZmartwiona
Na stronie MSZ nie można wybrać Wielkiej Brytanii jako kraju do rejestracji. Dodatkowo na stronie Ambasady Polskiej w Londynie nie ma opisanego obwodu wyborczego w Nottingham. Proszę doradzić jak można się zarejestrować elektronicznie i jaki obwód wyborczy wpisać w Nottingham?
spam
Poparcie: 0
Na stronie https://wybory.ms...pl/WyborKomisji.aspx
wybierasz Zjednoczone Krolestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Polnocnej

I dalej
Numer komisji:      229
Nazwa:     Nottingham
Kraj:     Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
Adres:     Nottingham, Polish Community Centre,
2 Sherwood Rise, Nothingham
NG7 6JN

JOB DONE

Swoja droga tez tak macie ,ze za czesto nie mozecie znalezc UK na listach rozwijanych w necie ? Za kazdym razem jest inaczej United Kingdom, Great Britain , England ... :laugh:
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn