english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Wakacje i długi weekend w Północnej Walii

2010-05-28 03:41:59

Chcesz uciec z miasta? Chcesz zwiedzić ciekawe tereny Północnej  Walii, poznać historię kraju, zobaczyć góry Snowdon lub wypocząć na plażach wyspy Anglesey? Oto artykuł, który stanowi przegląd stron internetowych poświęconych turystce w Północnej Walii.

 

Jedną z wielu interesujących atrakcji Północnej Walii stanowi sieć zamków porozmieszczanych w różnych miejscach kraju. W miastach północnej Walii znajdziesz zamki w miejscowościach Conwy, Beaumaris, Conwy i Harlech. Miejscowość Conwy na przykład znajduje się około 60 mil od Wrexham i można tam dojechać samochodem w godzinę i piętnaście minut. Oto kilka linków poświęconych historii zamków północnej Walii.

 

  • Zamki Walii
    • Zamek Beaumaris
    • Zamek Caernarfon
    • Zamek Conwy
    • Zamek Harlech

kliknij obraz poniżej by zobaczyć zdjęcia z zamku w Conwy

zamki Walii

 

 

 

Kilka kilometrów od Conwy znajduje się piękna, wiktoriańska w swoim charakterze miejscowość Llandudno 

Llandudno położone w nadmorskiej zatoce między wzgórzami Great Orme i Little Orme jest największym kurortem w Walii - "The Queen of Welsh Resorts". Po miasteczku najlepiej spacerować - najpopularniejsze trasy prowadzą na oba wzgórza. Wyprawa na Little Orme bliższa jest klasycznej wspinaczce i bardziej wymagająca. Warto jednak się na nią zdecydować, bo widok ze szczytu na Llandudno ma w sobie naprawdę coś czarującego (cytat z artykułu o Llandudno)

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn