Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

David Cameron nowym premierem Wielkiej Brytanii

2010-05-12 11:42:25

David Cameron zameldował się pod adresem 10 Downing Street. Nowy konserwatywny premier Wielkiej Brytanii przyznaje, że czeka go „ciężkie zadanie”.

Tuż przed wejściem do wnętrza gregoriańskiej kamienicy, która jest siedzibą brytyjskich premierów, Cameron podziękował Gordonowi Brownowi. – W imieniu całego kraju chciałbym złożyć hołd odchodzącemu premierowi za jego poświęcenie w służbie publicznej – powiedział nowy szef rządu mając u boku ciężarną żonę Samanthę. Para przyjechała na Downing Street wprost z Pałacu Buckingham, gdzie lider Partii Konserwatywnej odebrał nominację z rąk królowej Elzbiety II. Według tradycji królowa zapytała: „Czy sformuje Pan nowa administrację?” i w chwili, gdy padła odpowiedź „Tak!”, Cameron stał się formalnie 14. premierem, którego podjęła obecna monarchini. Tuż przed przyjazdem Camerona do swej nowej siedziby ze stanowiskiem, dziennikarzami i narodem brytyjskim pożegnał się Gordon Brown. – Dziękuję i do widzenia – powiedział na zakończenie swego ostatniego przemówienia na tle charakterystycznych czarnych drzwi z numerem 10. Sytuacja po wyborach była od kilku dni bardzo napięta i do końca nie było wiadomo, czy i komu uda się zmontować koalicję ze wparciem stabilnej wiekszości w parlamencie. Ostatecznie doszło do porozumienia Partii Liberalnych Demokratów i torysów, zwanym sojuszem Con-Lib. Wicepremierem zostanie szef liberałów Nick Clegg. Tekę ministra skarbu obejmie najprawdopodobniej wieloletni współpracownik i przyjaciel Camerona – David Osborne, a jego zastępcą będzie mianowany ekspert partii Clegga – Vince Cable. Ministrem spraw zagranicznych zostanie William Hague. Źródło: Goniec.com

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn