Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Wiadomo, skąd BNP weźmie miliardy

Wiadomo, skąd BNP weźmie miliardy

2010-05-06 22:44:12

Szef Brytyjskiej Partii Narodowej Nick Griffin wyjaśnia, skąd weźmie gigantyczne pieniądze na odprawienie imigrantów do ich krajów. Pomysł 50 tys. funtów dla każdego, kto zdecyduje się na powrót, ma być finansowany z oszczędności uzyskanych z wstrzymania pomocy udzielanej przez Wielką Brytanię innym krajom oraz z zaprzestania „głupiej” walki z globalnym ociepleniem.

Reklama ogólnosieciowa

Przed tygodniem w wywiadzie udzielonym radiu BBC Nick Griffin zapowiedział, że Wielka Brytania powinna zatrzasnąć drzwi przed „polskimi hydraulikami i afgańskimi uchodźcami”. Jego zdaniem wyjątek powinni stanowić jedynie Irlandczycy – informuje gazeta „The Irish Post”.

Przywódca brytyjskich nacjonalistów udzielając wywiadu 4 programowi publicznego radia BBC powiedział miedzy innymi: – Jesteśmy najbardziej przeludnionym państwem w Europie. Jeśli mówimy o polskich hydraulikach czy afgańskich uchodźcach, drzwi powinny zostać zamknięte, ponieważ Wielka Brytania jest pełna.

Griffin wyjaśnił również, jak chce zrealizować zapowiedź, że każdy imigrant, który dobrowolnie zgodzi się opuścić UK, dostanie w formie rekompensaty 50 tys. funtów. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z pomocy, jakiej UK udziela zagranicy, oraz z tego, co „rząd marnuje na różne głupie strategie zapobiegania zmianom klimatycznym”.

Ze słów szefa BNP wynika też, że przedstawiciele jednej mniejszości mogą w przypadku wygranej BNP spać spokojnie. – Nie zamierzamy zatrzaskiwać drzwi przed Irlandczykami, ponieważ jak uważamy, są oni częścią Wielkiej Brytanii i mają pełne prawa, żeby tu przybywać – powiedział Griffin.

Jak się okazuje, ten szczególny wyraz sympatii do mieszkańców sąsiedniej wyspy nie za bardzo przypadł im jednak do gustu. – Nie podoba nam się wizja „Białej Brytanii” rysowanej nam przez British National Party. Kiedy w latach 50. przyjeżdżaliśmy do UK wspólnie z mieszkańcami Indii Zachodnich, na miejscu czekały na nas tablice z napisami „Nie dla Irlandczyków, Czarnych i psów” – przypomniał przewodniczacy Federacji Irlandzkich Stowarzyszeń Jennie McShannon.

Źródło: Goniec.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa