Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Remis Clegga i Camerona w debacie

2010-04-23 17:17:05

Czwartkową debatę liderów trzech największych brytyjskich partii politycznych oglądało 4 mln telewidzów. To o połowę mniejsza widownia niż podczas pierwszego spotkania. Z sondaży wynika, że tym razem zwycięstwem podzielili się dwaj kandydaci – Nick Clegg i David Cameron.

Według pierwszego sondażu, ogłoszonego kilka minut po zakończeniu programu emitowanego przez Sky News, Cameron był wskazywany jako zwycięzca. Według badań YouGov dla dziennika „The Sun” konserwatysta zebrał 36 proc. pozytywnych opinii, Clegg uzyskał wynik 32 proc., a premier Gordon Brown był ostatni z 27-proc. poparciem. Dla kontrastu sondaż ComRes dla telewizji ITV wskazał, że zwycięzcą jest liberalny demokrata (33 proc.), a obaj jego rywale uzyskali po 30 proc. Wyliczając średnią z pięciu branych pod uwagę sondaży okazuje się, że Cameron i Clegg osiągnęli wynik 33 proc., a Brown 27 proc. W debacie emitowanej przez Sky News z centrum kulturalnego Arnolfini w Bristolu liderzy trzech partii podejmowali różne tematy – od polityki zagranicznej, poprzez system emerytalny, problematykę gospodarczą, imigracyjną, aż do skandalu z wydatkami parlamentarzystów. Źródło: Goniec.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn