Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Europa częściowo wznawia loty

2010-04-20 11:16:59

W większej części Europy we wtorek rano nadal obowiązuje zakaz lotów z powodu pyłów wulkanicznych znad Islandii, ale część ograniczeń złagodzono - informuje agencja Reutera, opisując stan na godz. 8.25 czasu polskiego.

W Wielkiej Brytanii największe lotniska są wciąż zamknięte. W

Edynburgu i Glasgow

wznowiono loty - są to głównie rejsy krajowe i tylko kilka międzynarodowych, w tym jeden na Islandię. W Austrii przestrzeń powietrzna jest otwarta od godz. 5 rano w poniedziałek. Belgia miała utrzymać zamknięcie przestrzeni powietrznej do godz. 8 rano we wtorek, po czym pozwolić niektórym samolotom na lądowanie, zaś od godz. 14 również tylko niektórym na odlatywanie. Otwarte są porty lotnicze w Bośni, Bułgarii, Czechach, Czarnogórze, Rosji i Serbii. Działa 17 lotnisk w Hiszpanii, a także wszystkie w Turcji, choć samolotom wylatującym z niektórych portów zaleca się nie latać powyżej 6 tys. metrów. W Danii lotniska pozostaną zamknięte do godz. 2 w nocy w środę. W Estonii przestrzeń powietrzna ma być zamknięta w godzinach 9-14 we wtorek. W Finlandii przestrzeń powietrzna jest zamknięta do godz. 17 we wtorek. Francja planowała stopniowe otwieranie portów od godz. 8 rano. Z lotniska Roissy Charles de Gaulle w Paryżu wyleciał we wtorek pierwszy od czwartku samolot do Nowego Jorku. Z amsterdamskiego lotniska Schiphol w poniedziałek wieczorem odprawiono trzy rejsy: do Nowego Jorku, Szanghaju i Dubaju. Do godz. 14 we wtorek utrzymano zamknięcie przestrzeni powietrznej Irlandii. Litwa i Łotwa otworzyły przestrzeń powietrzną od godz. 8 rano, ale na Litwie większość lotów jest odwołana. Niemcy utrzymują zamknięcie przestrzeni powietrznej, jedynie z pewnymi wyjątkami, co najmniej do godz. 14 we wtorek. Norwegia ponownie zamknęła we wtorek rano południowo-zachodnią część swojej przestrzeni powietrznej. W większości kraju pozostaje ona otwarta, działa lotnisko w Oslo. W Rumunii przestrzeń powietrzna jest otwarta. Na Słowacji otworzono przestrzeń powietrzną na wschodzie, a w pozostałej części kraju - dla lotów powyżej 7,5 tys. metrów. Zamknięte jest lotnisko w Bratysławie. W Słowenii przestrzeń powietrzna jest otwarta od niedzieli w nocy. Swoją przestrzeń powietrzną otworzyła we wtorek rano Szwajcaria. W Szwecji przestrzeń powietrzna jest otwarta dla lotów na północ od linii między Goeteborgiem a Sztokholmem. Wznawiane są loty między Sztokholmem a Oslo. Na Ukrainie działa kijowskie międzynarodowe lotnisko Boryspol. Na Węgrzech zamknięta jest część przestrzeni powietrznej na zachodzie, dla lotów poniżej 6 tys. metrów. We Włoszech nad północną częścią kraju otwarta jest przestrzeń powietrzna od godz. 7 rano we wtorek. Źródło: ELondyn.co.uk - Cooltrura

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn