Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Rysunek z Belgijskiej prasy wycofany

2010-04-16 01:16:34

, fot. Skandaliczny rysunek w Belgijskiej prasie

Dzięki protestom do redakcji, gazety "Gazet van Antwerpen" oraz naczelnego Pascala Kerkhove, w związku z zamieszczoną skandaliczną karykaturą, godzącą w uczucia  Polaków po tragedii w Smoleńsku, rysunek został wycofany z internetu.

"Nigdy nie chciałem obrazić narodu polskiego, nie było to naszą intencją". Takie słowa padły z ust Pascala Kerkhove, w rozmowie telefonicznej z korespondentką radia RMF.fm Katarzyną Szymańską-Borginon. Kerkhove powiedział, że otrzymał list protestacyjny z Ambasady RP w Brukseli, a także setki maili z protestami od Polaków. Naczelny gazety wysłał list do Ambasady Polskiej, z przeprosinami za publikację karykatury. Z jego wcześniejszych wypowiedzi wynikało jednak, że nie miał zamiaru za nic przepraszać. Co spowodowało tak nagłą zmianę decyzji? Zdrowy rozsądek czy osobiste powody? Tego nie wiemy. Wiemy i cieszymy się jednak z tego, że rysunek nie pokaże sie więcej w internecie. Cenzor Artykuł napisany w oparciu o doniesienia radia RMF.FM

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (2)
co za idioci
  • 2010-04-16 18:48:56
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Dla mnie to niepoważni ludzie, właściwie to redaktor naczelny.

Moim zdaniem jak naczelny zobaczył że sprawa nabrała rozgłosu i mogą być przez to kłopoty zawinął przysłowiowy ogon pod tyłek i zaczął dopiero przepraszać.

Inaczej by pewnie tak się to nie skończyło.
  • 2010-04-17 00:54:05
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn