Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Skandaliczny rysunek w Belgijskiej prasie

2010-04-14 16:43:58

Na tle biało czerwonej flagi, leży rozbity orzeł symbol Polskiego Godła Narodowego, u góry widoczny napis "The Eagle Has Landed" czyli w wolnym tłumaczeniu "Orzeł wylądował".
Taki obrazek zamieszczono w poniedziałkowym wydaniu Belgijskiej gazety "Gazet van Antwerpen".

W rozmowie telefonicznej z dziennikarką, Pascal Kerkhove redaktor naczelny "Gazet van Antwerpen" powiedział, że nie zamierza przepraszać, uważa że jakiekolwiek protesty i niezadowolenie nie są z jego winy. Za sam rysunek odpowiada karykaturzysta. Pascal Kerkhove dba jedynie o to aby rysunek nie zawierał treści rasistowskich i nie naruszał dóbr osób prywatnych. Ciężko jednak się z nim zgodzić. Jak donosi Polskie Radio RMF.FM, polskie przedstawicielstwo złożyło już protest w tej sprawie. Publikacją zostali poruszeni Polacy zamieszkali w Belgii, jak również Polska opinia publiczna. Taka publikacja do dowód bezmyślności i braku współczucia dla poległych w tym katastroficznym wypadku, jak również braku szacunku dla Polskiego Godła Narodowego. Wszystkich chcących złożyć osobisty protest, odsyłam do poniższego adresu internetowego, gazety "Gazet van Antwerpen", w którym zawarte są informacje kontaktowe. http://www.gva.be/service/info_contact/ "Cenzor" Artykuł napisany w oparciu o doniesienia Radia RMF.FM

Oceń artykuł
(głosów: 4, suma ocen: 20)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (2)
podobno redaktor naczelny gazety przeprosił za ten zupełnie nie miejscu i w bardzo złym czasie pokazany rysunek:http://wiadomosci...74278,wiadomosc.html
  • 2010-04-15 16:56:21
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Tak to prawda.

Nie miałem czasu aby dzisiaj coś na ten temat naskrobać.

Myślę że dzięki nam Polakom, tak się stało że przeprosił i wycofał ten rys. ze strony, od rodaków dostał setki maili, ale na początku nie miał zamiaru przepraszać.
  • 2010-04-15 20:33:50
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn