english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Solidarność narodów

2010-04-13 16:44:38

Tegoroczny temat SOLIDARNOŚĆ NARODÓW nawiązuje do 30. rocznicy SIERPNIA '80 i powstania NSZZ SOLIDARNOŚĆ. Wydaje się, że przypominanie dzieciom i młodzieży o tych historycznych rocznicach ma głęboki sens i powinno być stale obecne w działaniach edukacyjnych.
Naszym celem nie jest jednak tylko wspominanie heroicznych postaw polskiego społeczeństwa. Chcielibyśmy uzmysłowić młodym Polakom, że postulat solidarnego działania jest aktualny także dzisiaj i to w bardzo wielu wymiarach.

W dalszym ciągu w Polsce i w wielu innych krajach świata spotykamy się z nieposzanowaniem praw człowieka, nierównością społeczną, dyskryminacją ze względu na wyznanie, pochodzenie, kolor skóry lub płeć oraz z biedą. Często różnych ludzi dotykają klęski żywiołowe i kataklizmy…
Zależy nam na zwróceniu uwagi młodych ludzi na te zjawiska z nadzieją, że staną się oni świadomymi, aktywnymi obywatelami o dużej wrażliwości społecznej, chętnie pomagającymi potrzebującym.

Na prace wraz z niezbędną kartą zgłoszenia czekamy do 20 maja 2010.

Wyniki wszystkich konkursów ogłosimy w czerwcu 2010 na stronach internetowych organizatorów oraz partnerów konkursów. Wręczenie nagród odbędzie się w Gdańsku pod koniec roku szkolnego w czerwcu 2010.

Na stronie internetowej www.wspolnotagdanska.pl oraz http://agl.org.pl/?cmd=VDT_EDIT&idn=7   zamieściliśmy pismo przewodnie, w którym podajemy przykłady solidarności narodowej a które mogą posłużyć jako tematy wyjściowe prac konkursowych.

Na stronach znajduja się również  REGULAMINY konkursów oraz  KARTY ZGŁOSZEŃ

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn