Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Rozwój organizacji polonijnych - konferencja

2010-04-07 20:00:55

W dniach 24-25 kwietnia w Belfaście odbędzie się konferencja pt.: "Znaczenie rozwoju i integracji organizacji polonijnych". Organizatorem spotkania jest Polish Cooperation Network (PCN), platforma wymiany informacji i doświadczeń miedzy młodymi organizacjami polonijnymi powstałymi w Unii Europejskiej po 2004 roku.

Uczestnictwo w konferencji potwierdziło kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji polonijnych z całej Europy, w tym: Finlandii, Chorwacji, Hiszpanii. Wśród prelegentów będzie mi.in. prof. K. Iglicka z Centrum Stosunków Miedzynarodowych i Paul Iganski z Leicester University.

"Młode polskie organizacje pozarządowe działające w Unii Europejskiej mają duży potencjał" - powiedział Maciek Bator, jeden z twórców PCN-u, dyrektor Polish Association of Northern Ireland.
"Chcemy pokazać, że Ci ludzie, którzy wyjechali z Polski z 2004 roku z Polski to nie tzw. Meksykanie, jak pisała polska prasa, którzy nie znają języka i nie mają żadnych umiejętności, ale prężnie działający, skuteczni i inteligentni działacze, którzy mogą wiele zrobić zarówno dla Polski, jak i polskiej emigracji. Polskie władze powinny na nas zwrócić większą uwagę. Mamy nadzieję, że konferencja ta pomoże opracować strategię działania PNC-u" - dodał.

PCN powstał z inicjatywy 3 organizacji: Poland Street, Polonia Nottingham i Polish Association of Northern Ireland. Celem jest importowanie i ulepszanie projektów rozpoczętych przez inne grupy, tworzenie skutecznego networkingu, zdobywanie informacji na temat funduszy i sposobów integrowania się z lokalną społecznością.

Wiecej informacji można uzyskać mailowo: lub telefonicznie pod numerem: 028 9032 1232.

Aleksandra Łojek-Magdziarz

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 1)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn