english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Islamska szkoła dyskryminuje?

2010-04-06 02:58:59

Jedna z islamskich szkół w Wielkiej Brytanii została oskarżona o naruszenie prawa antydyskryminacyjnego, ponieważ preferowała sunnitów przed szyitami - donosi BBC.

Madani High School to szkoła państwowa, która została stworzona, by zapewnić miejsce nauki dla młodych muzułmanów w Leicester. - To jasne, że szkoła powinna być tak samo dostępna dla wszystkich muzułmanów i to, do której grupy należą uczniowie nie powinno mieć znaczenia - napisała w raporcie Elizabeth Passmore, która kontrolowała Madani.

Procedury rekrutacyjne przyjęte w szkole preferowały absolwentów czterech szkół sunnickich w tym mieście. Wskazano także, że szkoła może dyskryminować dzieci ze względu na płeć, ponieważ miejsca są rozdzielone między dziewczynki i chłopców. Tymczasem płeć dziecka - zgodnie z ustawą o dyskryminacji ze względu na płeć - nie powinna mieć żadnego znaczenia dla jego szans na dostanie się do szkoły.

Szkoła nie spełniła także swojej wcześniejszej deklaracji i nie zapewniła także 10% miejsc dla uczniów, którzy nie są muzułmanami.

Statut Madani zawiera zapis, że "jej celem jest umacnianie tożsamości uczniów, jako brytyjskich muzułmanów."

onet.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn