Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Dożywocie dla polskiego mordercy kobiet

2010-03-26 13:00:45

Sąd w Bristolu skazał na dożywocie bandytę, który został w Polsce skazany za usiłowanie zabójstwa i jest podejrzewany o zamordowanie swojej żony w Szwajcarii, a kolejną ofiarę znalazł na jednym z polonijnych serwisów randkowych w Wielkiej Brytanii.

44-letni Artur Parys najpierw okaleczył 37-letnią Justynę Miszczyk butelką, a potem udusił ją w swoim domu w Taunton. Tłem zbrodni był fakt, że kobieta porzuciła go dla innego partnera. Sąd Koronny w Bristolu skazał Parysa na karę dożywotniego więzienia z możliwością starania się o wcześniejsze zwolnienie po odbyciu co najmniej 13 lat zasądzonego wyroku – czytamy w serwisie ThisIsSomerset.co.uk. – To z pewnością wielka tragedia dla rodziny Justyny, a zwłaszcza dla jej młodej córki, która straciła matkę. Żaden wyrok nie ukoi bólu tej rodziny i nie przywróci do życia ofiary – powiedział sędzia John Royce. Parys poznał Miszczyk poprzez jeden z polonijnych serwisów randkowych w sierpniu 2008 roku. Kobieta wkrótce przeprowadziła się wraz z 16-letnią córką do domu, w którym mieszkał. Razem pracowali również w fabryce The Ministry of Cake w Taunton. Związek przetrwał rok. Polka związała się z innym partnerem i wyprowadziła z domu Parysa. 27 października ubiegłego roku kobieta przyszła do Parysa w odwiedziny. Mężczyzna stawał się coraz bardziej pobudzony, a agresję wzmagały leki, które zażył oraz alkohol, którym raczył się w trakcie wizyty. W pewnej chwili Parys uderzył kobietę butelką i zaczął dusić. Miszczyk zginęła na miejscu, około godz. 10 wieczorem. Zabójca chciał uciec z Wielkiej Brytanii, ale został zatrzymany w hotelu na Heathrow, osadzony w areszcie i oskarżony. Jak się okazało, Polak odbywał już karę pozbawienia wolności w Polsce. W 1990 roku zaatakował nożem i usiłował udusić swoją partnerkę Joannę Chmielewską. Z kolei władze szwajcarskie podejrzewają, że to on był sprawcą morderstwa dokonanego na terenie tego kraju w 2001 roku. Kobieta, która – jak się później okazało – była żoną Parysa, została najpierw dotkliwie pobita, a następnie uduszona. Sprawca porzucił zwłoki ofiary w przydrożnym rowie. Po 9 latach od tej zbrodni Szwajcarzy wydali za nim list gończy, o czym władze brytyjskie nie wiedziały wpuszczając go na teren Zjednoczonego Królestwa. Wkrótce sąd zdecyduje, czy dojdzie do ekstradycji skazanego. Ska, Goniec.com

Artykuł pochodzi z:
Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 3)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn