english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Święto kobiet w Llanelli

2010-03-15 11:52:03

8 marca tradycyjnie wpisany jest w kalendarium wydarzeń w Llanelli. W tym roku  Morfa Social Club gościł przedstawicielki środowisk kobiecych z Llanelli. Były kwiaty, życzenia i muzyka. Zaprezentowały się dzieci i młodzież z lokalnych szkól oraz międzynarodowe stowarzyszenia.

 -Kobiety są wojowniczkami. Walczymy i staramy się robić wiele dobrego dla świata. Inaczej niż mężczyźni… swoimi sposobami- mówiła  Mrs. Janice Williams – Town Councillor.Stowarzyszenie polsko_wallijskie prezentacja z okazji Miedzynarodowego Dnia Kobiet

Spotkanie było doskonałą formą nawiązywania nowych znajomości ,a także zapoznania się z innymi kulturami. Wysłuchaliśmy walijskich pieśni i piosenek w wykonaniu dzieci z lokalnych szkół. Uczestniczki mogły potrenować taniec brzucha pod okiem hinduskich profesjonalnych nauczycielek. Natomiast dziewczęta z Południowej Korei zaprezentowały tradycyjny taniec z wachlarzami.

To święto ma promować kobiecość, a także przypominać jak ważną rolę pełnią w życiu społeczeństwa- podkreślała Farah Andleeb Aziz- jedna z  organizatorek spotkania z Glanymor & Tyisha Communities First Office w Llanelli.

Nie obyło się również bez akcentów Polskich.

-Polki coraz silniej integrują się ze społeczeństwem Llanelli. Zaczynają czynnie uczestniczyć w jego życiu. Polska, to także bardzo bogata historia. Należy wspomnieć o takich znakomitościach jak Maria Skłodowska-Curie, wybitnych chemik, noblistka. Ale także Jolanta Kwaśniewska- pierwsza dama, która czynnie brała udział w jednoczeniu kobiet i zachęcała do zaangażowania pierwsze damy z całego świata- mówiła Williams.

Spotkanie zainaugurowane zostało przez jedną z najważniejszych kobiet w mieście Nię Griffith- członka brytyjskiego parlamentu, reprezentującą nasz region. Na spotkaniu obecne były, także panie ze Stowarzyszenia Współpracy Polsko-Walijskiej, kobiety z CPS, Llanelli Womens Aid, które już od od 25 lat wałczą z przemocą domową, chroniąc kobiety i dzieci. A także przedstawiciele policji i straży pożarnej.

Agnieszka Raduj

Fot. Agnieszka Raduj/Daniel Turko

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz