english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Zakazali palenia, ale nie wszędzie

2010-03-05 15:00:46

Palacze mogą odetchnąć z ulgą i dalej spokojnie oddawać się nałogowi. Zakaz palenia w miejscach publicznych, przegłosowany wczoraj przez Sejm, nie dotyczy pubów, restauracji i wielu innych miejsc. Do tego PO i Lewica chcą już zmieniać i łagodzić ustawę - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna".

Gdyby ustawa była przejęta w kształcie proponowanym przez sejmową komisję zdrowia, palić można by było tylko w swoim domu i samochodzie. Dlatego posłowie PO zaproponowali złagodzenie przepisów: właściciele lokali o powierzchni do 100 metrów kwadratowych sami decydowaliby, czy lokal jest dla palących, czy niepalących. W przypadku większych sal palacze siedzieliby w osobnym pomieszczeniu. W miejscach, gdzie będzie obowiązywać zakaz palenia (szkoły, szpitale), mogłyby powstać palarnie.

O takie zmiany apelowali do parlamentarzystów przedsiębiorcy. Przekonywali, że zakaz doprowadzi do plajty licznych lokali. Do czasu zamknięcia tego wydania gazety nie było wiadomo, jak ostatecznie zagłosują posłowie. Jednak z naszych wynika, że większość będzie za złagodzeniem przepisów.

– Przyjmiemy poprawki łagodzące projekt – zapewnił Waldy Dzikowski, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Dodał, że wszyscy posłowie PO popierają kompromis i za nim zagłosują. Platforma ma poparcie Lewicy. – Posłowie Platformy stchórzyli. Przecież rząd i komisja zdrowia poparły projekt – podkreśla jego współautor Bolesław Piecha z PiS. Poseł opozycji ponadto zarzuca PO, że uległa lobby tytoniowemu i Konfederacji Pracodawców Polskich, która straszyła w liście do posłów masowym bezrobociem.

Przyjęcie ustawy antynikotynowej w takiej formie nie będzie miało większego znaczenia, bo nie będzie żadnych rygorystycznych zakazów. Co się zmieni? Nie będzie można palić na dworcach, lotniskach, placach zabaw i zamkniętych obiektach sportowych. Palacze bez problemu będą mogli się za to zaciągać w klasztorach i więzieniach. Natomiast właściciele dużych restauracji czy dyskotek, jeśli będą chcieli, mogą stworzyć osobne, szczelnie zamykane sale dla palących (przepis nie precyzuje o jakiej powierzchni).

Uważać będą też musieli palący kierowcy – we własnym samochodzie będą mogli sięgnąć po papierosa, natomiast w aucie z kratką będzie obowiązywał zakaz.

SLD nawołuje, by niezależnie od tego, w jakim kształcie ustawa zostanie przyjęta, niezwłocznie rozpocząć prace nad nową.

Żródło: www.dziennik.pl
Źródło: Goniec

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (17)
ufffffffffffff..............
spam
Poparcie: 0
Czy oni nie potrafią zrobić czegoś raz a dobrze? Ledwie uchwalili a już zmieniają i łagodzą.
spam
Poparcie: 0
Rozumiem...., przystanki autobusowe, Bary, lokale, klatki schodowe... ale zakaz... na ulicy? czy we własnym samochodzie?
spam
Poparcie: 0
We własnym samochodzie chyba spokojnie możesz palić, bo to jest miejsce prywatne ale pewnie jak wystawisz rękę za okno to wtedy znajdzie się ona w miejscu publicznym
Więc palić w aucie tak ale z zamkniętymi oknami :laugh:
spam
Poparcie: 0
Cyklon mam w klimie, więc, wsio ryba czy zamkniete, czy otwarte...
Z jednej strony pomysł mi się podoba... bo, akurat jestem w fazie rezygnowania z fajek...
czyli... pierwsza mądra rzecz (czynność) przed wyjazdem do UK...
i tak.... sobie ciągnę na PASKACH z apteki, tabletkach a ostatnio nawet sztuczne cygaro... ładowane z USB, he he, ale, działa!! z 2 paczek dziennie zszedłem na pół! Jeszcze z miesiąc,,, i po bólu...
spam
Poparcie: 0
A ile zaoszczędzisz na starcie kiedy przyjedziesz: paczka fajek w UK: 4.57GBP
spam
Poparcie: 0
dodaj, że mówisz o tych najtańszych ;)
spam
Poparcie: 0
tak, to są najtańsze z superkings tylko muszę dodać, że ja na paczkę fajek muszę pracować 30-45min.
spam
Poparcie: 0
No tak, ale... tych najtańszych nie da się palić, a ile kosztują np. Goldeny czy PallMall?
spam
Poparcie: 0
Goldenów nie widziałem ale sam pale Pall Male.
Koszt 100 - ek to około 4.50

Jedyny nałóg z którym walcze od długich lat.
spam
Poparcie: 0
Czyli jak dla Mnie przedział 150-180GBP m-c! Nie ma bata, trzeba rzucać
spam
Poparcie: 0
Od poniedziałku idę na leczenie antynikotynowe.
Sam zaczynam sobie nie radzić z rzuceniem tego dziadostwa.
Oprócz tego przysługują mi wtedy leki pomagające rzucić palenie - za free.
Może w końcu mi się uda, na tyle prób które w życiu przechodziłem.
spam
Poparcie: 0
Ja też próbuję... Od 3 lat... Niestety, palę ponad 10lat, 1,5paczki dziennie. Teraz jadę na paskach nikotynowych, na tabletkach i takich fajkach co wdychasz samą nikotynę bez dymu. Koszt miesięczny samych leków = 550-650zł !! Na dodatek, popalam od czasu do czasu, tj. 5 fajek na tydzień... tylko, że palę już tylko i wyłącznie te cieniutkie , tzw. fajki dla Bab... he,he... Mają one 0,2 nikotyny i są niby Ultra Light... Efekty są widoczne! Nie przechodzi mi nawet 1/3 normalnego papierosa, a gdy zapaliłem ostatnio od kumpla Malborasa czerwonego, myślałem że wykituję... Mam nadzieję, że miesiąc, dwa jeszcze zejdzie... No i co najgorsze, zawsze ważyłem około 92-95kg, gdy zacząłem walczyć z fajkami, wpadło od ręki 3,4kg... Wczoraj waga pokazała ... 102! na czczo z rańca! A wyglądam na chudego i marnego.... he, he... Boje się że jak rzucę całkowicie, to waga skoczy do 110-120... :dum:
spam
Poparcie: 0
Rzucisz nałóg palenia to będziesz musiał się borykać z nadwagą.
Co zrobić, człowiek był młody i głupi teraz trza pokutować.
No ja jaram około 26 lat i kilka razy rzucałem palenie ostatnio nie paliłem 7 tygodni, i gdyby nie odwiedziny przy przysłowiowym kieliszku "łychy" pewnie nie palił bym do dziś.
A tak trzeba zaczynać wszystko od nowa.

Na szczęscie plastry i tabletki bedą za free.
spam
Poparcie: 0
kiedys podczas pobytu w szpitalu w Walii spotkalem goscia, ktoremu powiedzieli, ze lepiej zeby nie rzucal palenia. Po prostu jego stan zdrowia byl bardzo kiepski i dodatkowe nerwy z braku papierosow by go mogly zabic. caly czas na morfinie jechal i miewal po kilka atakow bulu czy duszenia (juz nie pamietam) dziennie.
spam
Poparcie: 0
Najgorsze jest tylko to, że... jeśli akurat o Mnie chodzi to..., kurdę, he he, lubię palić...
Sytuacja w PL i sztucznie naganiany kryzys... spowodowały że, znowu kopcę paczkę dziennie... Wczoraj wziąłem pensję, he he, aż całe 1942,50zł za 298,7h roboczych
Qur..a mać...
Macie tam jaką robotę na oku? byle co... nawet za 5gbp na h...
jadę już dziś...
A propos fajek... to w TV już słychać info, że tytoń pójdzie o 45-50% od nowego roku...
Uzasadnienie: musimy dostosować ceny do cen unijnych!
O by chu... to strzelił! Czemu nie dostosują pensji do... unijnych?
spam
Poparcie: 0
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn