english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Podjęto decyzję o zamknięciu TESCO – magazynów dystrybucyjnych w Middlewich.

2010-03-03 01:11:33

 

tesco warehouse closing down Ponad 400 osób, w tym około 25 Polaków zostaje postawionych przed trudnym wyborem, co dalej?

Middlewich Tesco zapewniało na tyle atrakcyjne zarobki, warunki pracy i korzyści swoim pracownikom, iż większość  z nich ma za sobą długie lata stażu pracy w tych magazynach.

Każda utrata pracy łączy się zawsze z niepewnością, poczuciem chwilowej bezradności i zmartwieniem. Nie łatwo pogodzić się z tym faktem szczególnie ludziom, którzy nie są przygotowani na zmiany, mają na utrzymaniu rodziny z dziećmi i zobowiązania finansowe w bankach.

Tesco uspokaja jednak swoich pracowników, że zostaną im przedstawione inne oferty pracy w tej samej sieci i mogą oni liczyć na wsparcie w nadchodzącym trudnym okresie. W ciągu najbliższych dni przeprowadzane będą rozmowy z pracownikami przy obecności przedstawicieli związków zawodowych.

W wyjaśnieniach powodu tej decyzji Tesco podaje następujące argumenty:

Dodatkowe miejsce w sieci stworzone przez otwarcie nowego magazynu w Middlesbrough pozwoliło na dalsze umocnienie sektora nie spożywczego poprzez przeniesienie produktów z Chesterfield do Middlesbrough.

Optymalizacjia sektora nie spożywczego oraz sieci spożywczej, jak również linii produkcyjnych niestety oznacza, że w przedmiocie konsultacji zadecydowano o zamknięciu magazynów Tesco w Middlewich.

Skład magazynów Middlewich zostanie następnie przeniesiony do Goole (Yorkshire), gdzie mieścić się będzie pełen asortyment produktów spożywczych i duży regionalny magazyn spożywczy zawierający główną stację, obsługującą  miasta w północnej Anglii wraz z Lichfield.

Planowany termin zamknięcia Tesco to Czewiec 2010.Przygotowała: M.Wawrzeńczak 

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn