english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Bardzo droga szkocka otyłość

2010-02-21 20:21:57

Szkocja siedzi na "otyłościowej bombie z opóźnionym zapłonem", która kosztować może gospodarkę nawet 3 miliardy funtów rocznie.

Szkockie Ministerstwo Zdrowia wdraża strategię mającą na celu ustalenie skali zjawiska i określenie sposobu na walkę z otyłością - pisze portal Emito.net, powołując się na BBC.

Obecnie około 3400 osób umiera rocznie w wyniku chorób związanych z otyłością. Koszty bezpośredniego leczenia chorób takich, jak cukrzyca i nadciśnienie, wynoszą obecnie około 175 milionów funtów, co stanowi równowartość 2% budżetu szkockiego NHS.

Uważa się, że liczba otyłych osób w Szkocji może się podwoić. Jeśli nie nastąpią znaczące zmiany do 2030 jeden na czterech Szkotów może cierpieć na tą przypadłość. Co oznacza, że koszt wynikający z otyłości części społeczeństwa, jaki poniesie gospodarka kraju, zwiększy się z 457 milionów do 3 miliardów funtów.

Żródło: Cooltura

Oceń artykuł
(głosów: 2, suma ocen: 10)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn