Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

COUNCIL W GÓRĘ

2010-02-16 18:06:05

logo county coucil carmarthenshire

Będą podwyżki Council Tax-u. Następny rachunek rozliczeniowy za rok 2010 i 2011 będzie wyższy o około 3%. To niedużo w porównaniu z tym co czeka nas w 2012.

 W styczniu większość z nas uiściła ostania ratę. Następny rachunek rozliczeniowy otrzymamy w kwietniu. Przywykliśmy do faktu, iż rok rocznie płacimy wyższy (o kilka funtów) podatek. Podobnie będzie i w tym roku.

Mieszkańcy carmarthenshire zapłacą o 2.9%. więcej niż w latach ubiegłych, to nie dużo, zważywszy na inne podwyżki (np. vat). Poważna podwyżka czeka nas w 2011 około 12% i w roku następnym 2012 około 9 %. Jak informują przedstawiciele samorządów, podwyżki mają bezpośredni związek z recesją, co za sobą pociąga podwyżki i zmiany w publicznym budżecie.

Na co właściwie idą nasze podatki? W Wielkiej Brytanii podatek lokalny (Council Tax)- pobierany jest przez władze lokalne (urzędy miast). Przeznaczany na finansowanie szkół, bibliotek, oświetlenia ulicznego, policji i straży pożarnej oraz wywozu śmieci. Jego wysokość ścisle uzależniona jest od szacunkowej wartości budynku, powierzchni jaką zajmujemy, oraz od ilości osób zamieszkujących dany adres. Wpływ ma także okolica w jakiej mieszkamy (centrum miasta czy jego peryferie). Na wysokość rachunku wpływają nasze zarobki i ilość pobieranych benefitów.

polka

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn