english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Odzyskaj opłaty bankowe!

2010-02-05 04:11:44

Jeśli w ciągu ostatnich sześciu lat bank pobierał od ciebie opłaty karne lub nakładał kary finansowe, możesz teraz odzyskać swoje pieniądze. Jest duże prawdopodobieństwo, że robił to nielegalnie!

Jeżeli w ciągu ostatnich lat zapłaciłeś karę za zwrócony czeki, direct debit czy też przekroczenie stanu konta, możesz odzyskać swoje pieniądze. O zwrot pieniędzy wystąp do banku sam lub za pośrednictwem jednej z wielu firm działających na zasadzie "No win no fee", dzięki czemu nie poniesiesz kosztów, jeżeli nie uda się odzyskać pieniędzy.


Banki, tak jak wszystkie firmy muszą przynosić zysk. Opłaty za przekroczenie limitu na koncie bądź zwrócone czeki były dla banków maszynką do zarabiania pieniędzy. W momencie gdy przekroczyłeś swój limit nawet o jednego funta, bank nakładał opłatę karną najczęściej w wysokości około 30 funtów! Jedyny koszt jaki w takim wypadku ponosił bank to wysłanie do ciebie listu z informacją, że opłata została nałożona. Tysiące Polaków straciło w ten sposób miliony funtów.


Załóżmy, że taka sytuacja zdażyła ci się 10 razy w ciągu roku przez ostatnie 3 lata. Przez ten czas bank zarobił na Tobie bezprawnie prawie 1000 funtów!


Banki bronią się twierdząc, że opłaty są legalne, gdyż klienci byli o nich informowani w momencie otwierania rachunku bankowego i swoim podpisem akceptowali warunki na jakich konta były otwierane. Przeciwnicy twierdzą, że opłaty są nielegalne ponieważ są niewspółmierne do kosztów jakie ponosi bank, gdy klient przekroczy limit czy jego czek zostanie zwrócony.


Szacuje się, że banki brytyjskie niesłusznie zabrały klientom nawet 12 bilionów funtów w ciągu ostatnich 6 lat.


 


Eksperci na potrzeby sprawy sądowej wyliczyli, że maksymalny koszt banku każdorazowo waha się od 2.50 do 4.50 funta. Wynika z tego, że kary nakładane przez banki na klientów dochodzące nawet do 39 funtów są niewspółmiernie wysokie.


Jak odzyskać pieniądze?


Zbierz wszystkie statementy z konta lub kont za ostatnie 6 lat i sprawdź na nich jakie opłaty były pobierane przez bank (opłaty za czeki bez pokrycia, za overdraft, za niepokryty direct debit). Opłaty za prowadzenie konta nie liczą się. Sprawdź również wyciągi kart kredytowych. Napisz do banku list z żądaniem zwrotu opłat. Wyszczególnij wszystkie kwoty oraz daty pobrania.


Kto może pomóc w odzyskaniu opłat?


Jeżeli wolisz, sprawę odzyskania opłat możesz zlecić firmie. Firma sprawdzi dla ciebie wszystkie wyciągi bankowe i podpowie, które opłaty są do odzyskania. Upewnij się, że jest to firma działająca na zasadzie "No win no fee", bo wówczas nie zapłacisz nic, jeżeli firma nie odzyska dla ciebie opłat. Większość firm, tak jak Claim Financials>> całą procedurę zwrotu wykonuje drogą pocztową. Po zgłoszeniu się online (podajesz imię i nazwisko, adres) otrzymuje się do domu formularz, który następnie należy odesłać w załączonej kopercie.


Źródło: Polish Express.

Sonda
Czy uważasz że Twój bank niesłusznie pobierał opłaty ?
Artykuł pochodzi z:
Oceń artykuł
(głosów: 3, suma ocen: 15)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn