english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Apel: Zgłoście się po należne zasiłki

2010-02-04 09:29:03

Koalicja organizacji pozarządowych apeluje do mieszkańców Wielkiej Brytanii, by sprawdzili, czy nie należą im się zasiłki. Co roku przepada 16 miliardów funtów z powodu braku zgłoszeń ze strony uprawnionych do pomocy społecznej.

Apel wystosowało 27 fundacji i instytucji charytatywnych. Swoje obliczenia opierają na ubiegłorocznych danych Ministerstwa ds. Pracy i Emerytur, z których wynika, że nikt nie domaga się 10,5 miliarda funtów w ramach zasiłków Income Support, Pension Credit, Jobseeker's Allowance oraz Housing Benefit i Council Tax Credit z lat 2007-2008. Z kolei z danych HM Revenue and Customs wynika, że w kasie pozostało 6,2 mld funtów przeznaczone na Child Tax Credit oraz Working Tax Credit z lat 2006-2007.

Koalicja szacuje, że aż cztery piąte bezdzietnych pracowników z najniższymi wynagrodzeniami nie pobiera należnej im pomocy w ramach tax credits o wartości co najmniej 38 funtów tygodniowo; około 50 proc. rodzin nie domaga się Housing Benefit o przeciętnej wartości 37,60 funta tygodniowo; trzy miliony uprawnionych rodzin nie korzysta z Council Tax Benefit o wartości 13 funtów tygodniowo; 1,7 mln ludzi nie pobiera dodatków do emerytury o przeciętnej wartości 31 funtów tygodniowo.

David Harker, szef Citizens Advice twierdzi, że brak tylu wniosków o pomoc społeczną spowodowany jest złożonością systemu oraz niewiedzą osób do niej uprawnionych. Dodał, że rząd powinien przywiązywać taką samą wagę do należnych, ale niewypłacanych benefitów, jak do ścigania zasiłkowych oszustów. - Chcemy być pewni, że każdy otrzymuje pomoc, która mu się należy – skomentował apel rzecznik Ministerstwa Pracy i Emerytur.

Ska, Goniec.com

Artykuł pochodzi z:
Oceń artykuł
(głosów: 3, suma ocen: 15)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn