english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Poradnik

Polscy wędkarze wzbudzili sensację

2010-01-14 23:45:08

Dwaj polscy wędkarze zyskali uznanie pracowników łowiska, gdy niezrażeni mrozem wyszli na połów na zamarznięty staw rybny w okolicach walijskiej miejscowości Llandegla.

Pracownicy Lakehill Fishery nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy w minioną sobotę  zobaczyli wędkarzy proszących o zezwolenie na połów. W całej okolicy panował tego dnia siarczysty mróz, a samo łowisko, gdzie chcieli wędkować Polacy, było skute 15-centymetrową warstwą lodu. Akwen obfituje w pstrągi i łososie.


– Staw był zamarznięty jeszcze na długo przed tym, gdy zaczął padać śnieg – mówi lokalnemu serwisowi „The Leader” pracownik łowiska Andy Black. – Ci dwaj Polacy powiedzieli, że chcą powędkować w przeręblu. Odparłem, że nie ma problemu, ale zastanawiałem się, jak sobie poradzą z przedarciem się przez ten gruby lód.

Wędkarze wybili dziurę, a po kilkunastu minutach moczenia kija wyciągnęli pierwszą zdobycz. Pierwszy pstrąg ważył ok. 3,5 funta, a kolejny był jeszcze większy.

- Niesamowite było samo ich oglądanie – kontynuuje Black. – Robili wszystko z taką wprawą, że na pewno nauczyli się tego wcześniej w swoim kraju. Wrócili w to samo miejsce jeszcze w niedzielę i znowu złapali kilka pstrągów.

- Nikt inny nie odważył się na wyjście na łowisko w takich warunkach pogodowych – dodaje pracownik Lakehill Fishery.

Artykuł pochodzi z:
Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (3) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz
Qiuek
ale to smieszne, dziwne, ze normalne rzeczy w jednym kraju sa az tak szokujace w innym, hehe brawo dla naszych
2010-01-15 13:46:00
Jak to mówią Polak potrafi :okii:
2010-01-16 11:49:59
No świetnie. Szkoda że jeszcze nie pokazali jak Polscy wędkarze z połowów wracają. :pijak: To by byli zaskoczeni. Tak trzymać....
2010-01-17 04:49:36