Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Tunel pod kanałem La Manche zamknięty

2009-12-21 15:51:08

Już trzeci dzień nie kursują pociągi pod kanałem La Manche. Specjalna komisja bada przyczyny awarii, która z piątku na sobotę jednocześnie unieruchomiła pięć składów. Odpowiedzą na pytanie, czy ekspres łączący Wielką Brytanię z kontynentem jest bezpieczny dla podróżnych.

Najprawdopodobniej w czasie jazdy po francuskiej stronie, na kadłubie pociągu zgromadził się lód. Ponieważ w tunelu panuje temperatura dodatnia, powstała z niego woda zalała systemy elektroniczne i unieruchomiła maszyny. Być może mamy do czynienia z wadliwą konstrukcją - mówi jeden z ekspertów. Jak dodaje, pociągi mają 15 lat i to niewiarygodne, że stało się to dopiero teraz.

Dla wielu pasażerów przejazd pod kanałem La Manche jest niezwykłym przeżyciem, nawet jeśli przebiega on bez zakłóceń. Osoby, które na skutek awarii utknęły w Londynie z ulgą i opóźnieniem wracają do domów promem.

Źródło informacji: RMF
fot. wikimedia

 

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 1)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn